WSB
Aktualności
Czwartek, 23 lutego 2017 15:12

Bandycki napad

Prokurator Rejonowy w Gorlicach zastosował dozór policyjny oraz zakaz zbliżania się do pokrzywdzonych wobec 5 mężczyzn, którzy w noc poprzedzającą Sylwestra 2016 roku pobili 3 mieszkańców gminy Łużna. Do pobicia doszło przed jednym z gorlickich lokali, a sprawcy używali maczety, noża i metalowej rurki.
Zdarzenie miało miejsce w nocy z 30/31 grudnia 2016 roku. Kilka minut po godzinie drugiej dyżurny gorlickiej jednostki Policji otrzymał informację ze Szpitalnego Oddziału Ratunkowego o trzech mężczyznach, którzy zgłosili się do szpitala z obrażeniami ciała powstałymi wskutek pobicia. Jeden z patroli pojechał do szpitala, gdzie zebrał informacje na temat zajścia, drugi udał się w poszukiwaniu sprawców w rejon lokalu, przy którym doszło do bójki. Tego dnia nie udało się jednak zatrzymać żadnego z napastników, którzy natychmiast po zdarzeniu uciekli.

W szpitalu policjanci dowiedzieli się, że trzej stojący przed lokalem mężczyźni zostali zaatakowani przez grupę osób. Napastnicy używali metalowej rurki, noża, a nawet maczety oraz zadawali uderzenia pięściami. Całe zajście trwało bardzo krótko, po czym agresorzy uciekli. Jeden z pobitych mężczyzn posiadał liczne rany na głowie, pozostali obrażenia głowy, kończyn i brzucha. Tuż po zdarzeniu, pokrzywdzeni nie byli w stanie podać dokładnego rysopisu sprawców, ich liczby ani przyczyn napaści.

Wówczas sprawa trafiła do gorlickich kryminalnych. Prowadzone czynności przyniosły pożądany skutek. Śledczy ustalili, że sprawcy pobicia to mieszkańcy Gorlic. We wczesnych godzinach rannych, 20 lutego br. policjanci weszli do kilku mieszkań na terenie miasta, gdzie zatrzymali 5 mężczyzn w wieku od 19 do 39 lat. W czasie przeszukań ujawniono także przedmioty, które służyły do popełnienia tego przestępstwa.

Dwóm sprawcom postawiono zarzut pobicia, co zagrożone jest karą do 3 lat pozbawienia wolności. Pozostałym trzem zarzucono pobicie z użyciem niebezpiecznego narzędzia, za co grozi im do 8 lat więzienia.

W czasie przesłuchania mężczyźni przyznali się do zarzucanych im czynów. Na wniosek Komendy Powiatowej Policji w Gorlicach prokurator zastosował wobec podejrzanych dozór policyjny oraz zakaz zbliżania się do pokrzywdzonych.

źródło: Małopolska Komenda Policji

Reklama
komentarze
Reklama
Reklama
WSB
Pod naszym patronatem
Partnerzy malopolskaonline.pl