Aktualności
Piątek, 31 marca 2017 21:24

BO Małopolska: Szpital w Jaroszowcu z nowoczesnym sprzętem rehabilitacyjnym

Pacjenci Wojewódzkiego Szpitala Chorób Płuc w Jaroszowcu korzystać już mogą z nowo otwartych poradni gruźlicy i chorób płuc oraz rehabilitacyjnej wyposażonej w specjalistyczny i nowoczesny sprzęt zakupiony w ramach Budżetu Obywatelskiego Województwa Małopolskiego 2016.
Ponad 286 tysięcy złotych samorząd województwa przeznaczył na wyposażenie poradni rehabilitacyjnej oraz przygotowanie części spacerowo-rekreacyjnej przed budynkami Wojewódzkiego Szpitala Chorób Płuc w Jaroszowcu. Dzięki tym pieniądzom placówka wzbogaciła się o 19 specjalistycznych sprzętów niezbędnych do rehabilitacji pacjentów. Zakupiono między innymi: wirówki do masażu kończyn górnych i dolnych, wannę do masażu podwodnego, urządzenie do biczy szkockich oraz rowery rehabilitacyjne, bieżnie i siłownię. Co niezwykle ważne dla pacjentów chorujących np. na gruźlicę, którzy w szpitalu spędzają długie miesiące, a nawet lata uporządkowano park wokół szpitala, na alejkach spacerowych ułożono kostkę, zamontowano także ławeczki i kosze na śmieci.

Projekt „Wyposażenie Wojewódzkiego Szpitala Chorób Płuc i Rehabilitacji w sprzęt rehabilitacyjny i uporządkowanie parku wokół Szpitala” jest jednym z 46 zwycięskich inicjatyw społecznych zrealizowanych w ramach I edycji Budżetu Obywatelskiego Małopolski. W głosowaniu zdobył, aż 3529 głosów mieszkańców Małopolski Zachodniej, co uplasowało go na drugim miejscu wśród wszystkich 36 zadań na które głosowali Małopolanie z tego subregionu.

opr. s/

źródło: UMWM

Reklama
komentarze
Reklama
Reklama
Kopalnia
Najczęściej czytane
Pod naszym patronatem
Partnerzy malopolskaonline.pl