Aktualności
Wtorek, 10 stycznia 2017 13:57

Awantura na lotnisku w Balicach. Agresywny i pijany pasażer zatrzymany

Kara grzywny w wysokości 10 tys. zł i zwrot kosztów postępowania - w taki sposób ukarany został agresywny pasażer, który wszczął awanturę podczas wejścia pasażerów na pokład samolotu, lecącego do Wielkiej Brytanii.
Polak, który został wycofany z rejsu do Birmingham, nie chciał podporządkować się poleceniom.

46-letni mężczyzna, będąc pod wpływem alkoholu (2,40 promila w wydychanym powietrzu), odmawiał wykonywania poleceń obsługi, używając wulgarnego słownictwa i głośno krzycząc.

Przybyli na miejsce zdarzenia funkcjonariusze straży granicznej oraz pracownik SOL musieli zastosować chwyty obezwładniające oraz środki przymusu bezpośredniego w postaci kajdanek, by obezwładnić krewkiego pasażera, który zdążył znieważyć i naruszyć nietykalność cielesną funkcjonariuszy (m.in. szarpiąc mundur i wykrzykując przekleństwa).

Mężczyźnie, po nocnym pobycie w Pomieszczeniu dla Osób Zatrzymanych, postawiono zarzuty znieważenia funkcjonariusza, naruszenia nietykalności cielesnej drugiego funkcjonariusza, znieważenia pracownika SOL oraz usiłowania naruszenia jego nietykalności. Za swoje czyny mężczyzna został ukarany karą grzywny w wysokości 10.050 zł i obciążony kosztami postępowania.

opr. r/

źródło: KOSG

Reklama
komentarze
Reklama
Reklama
Najczęściej czytane
Pod naszym patronatem
Partnerzy malopolskaonline.pl