Piątek, 29 marca | Imieniny: Wiktoryna, Helmuta, Ostapa
11.03.2014 | Czytano: 48

Apel prezesa TS Wisła do kibiców

Prezes Towarzystwa Sportowego Wisła Kraków Ludwik Miętta-Mikołajewicz zaapelował dziś do wszystkich osób związanych z Białą Gwiazdą o zaprzestanie działań szkodzących Wiśle SA i TS Wisła.

W liście otwartym prezes Miętta–Mikołajewicz napisał, że "zarysowany od pewnego czasu konflikt pomiędzy częścią kibiców Wisły i Wisłą SA przybrał ostatnio wysoce niepokojące rozmiary".

"Sytuacja ta nie tylko szkodzi wizerunkowi, zarówno Wisły SA jak i TS Wisła, ale pociąga również za sobą poważne straty finansowe" - argumentuje i apeluje do wszystkich stron konfliktu o zaprzestanie szkodzących klubowi działań.

W sobotę mecz piłkarskiej ekstraklasy Wisły z Ruchem Chorzów (0:1) został w 3. minucie przerwany na dwie minuty - po tym jak pozostający poza obiektem kibice wystrzelili race, które spadły na murawę i na trybuny.

Prezes Wisły SA Jacek Bednarz mówi że klub nie jest odpowiedzialny za zaistniałą sytuację, gdyż race zostały odpalone spoza "terenu imprezy masowej".