Aktualności
Środa, 18 września 2019 21:10

Antysmogowe sympozjum oo. Bernardynów

Jak poprawić jakość powietrza w najbliższym otoczeniu? W jakim stopniu smog wpływa na stan zdrowia mieszkańców? Jakie są źródła zanieczyszczenia powietrza? Między innymi na te pytania będą starali się odpowiedzieć uczestnicy sympozjum naukowego, które odbędzie się w sobotę, 21 września w budynku Wyższego Seminarium Duchownego oo. Bernardynów w Kalwarii Zebrzydowskiej.
W wydarzeniu weźmie udział wicemarszałek Tomasz Urynowicz. Początek o godz. 10.00.

- „Zdrowe ciało – zdrowy duch. Smog – zagrożenie dla zdrowia i środowiska” – to hasło będzie przyświecać sobotniemu sympozjum. Bardzo cieszą mnie takie lokalne inicjatywy, świadomość, że społeczności miast i gmin dostrzegają problem smogu i chcą z nim walczyć. Serdecznie zapraszam do dyskusji wszystkich, którym zależy na tym, by jakość powietrza, którym oddychamy uległa poprawie - mówi wicemarszałek.

Współorganizatorem spotkania z udziałem specjalistów w zakresie medycyny, fizyki, prawa oraz ekologów jest Stowarzyszenie Płuca Kalwarii.

Celem sympozjum ma być zgłębienie tematyki jakości powietrza w regionie: poznanie źródeł zanieczyszczenia, ich wpływu na życie i zdrowie mieszkańców oraz sposobów na poprawę jakości powietrza.

opr.s/

źródło: UMWM

Reklama
komentarze
Reklama
Reklama
Najczęściej czytane
Reklama
Pod naszym patronatem
Partnerzy malopolskaonline.pl