Aktualności
Niedziela, 17 lipca 2016 14:02

Andrzej Dziubek z medalem Gloria Artis. Urodzinowy koncert zespołu De Press (zdjęcia)

JABŁONKA. Zespół De Press swoje 35-lecie świętował w Jabłonce. Podczas urodzinowego koncertu wójt Antoni Karlak i wręczył liderowi zespołu medal brązowy „Zasłużony Kulturze Gloria Artis” przyznany przez Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego Piotra Glińskiego.
35 czerwonych róż z okazji jubileuszu wręczyli liderowi zespołu koledzy z ławy szkolnej: Julian Stopka, Aniela Stopka i Emilia Rutkowska.

Medal „Zasłużony Kulturze Gloria Artis” nadawany jest osobom szczególnie wyróżniającym się m.in. w dziedzinie twórczości artystycznej, działalności kulturalnej.

De Press zagrał w składzie: Andrzej Dziubek – wokal, Dariusz Budkiewicz – bas, Jacek Szczepaniak – gitara, Seweryn Piętka – perkusja. Gościnnie wystąpili - Synnove Rognlien i Helg Synnove Rognlien. Synnove Rognlien zaśpiewała norweskie melodie ludowe.

Koncert był zakończeniem I Międzynarodowego Festiwalu „Na pograniczu kultur w Jabłonce na Orawie”, będącego częścią obchodów Jubileuszu 450-lecia Jabłonki.

Wcześniej na scenie wystąpił Dziecięcy Zespół Regionalny z Tarnopola z Ukrainy, zespół regionalny z Brebu w Rumunii, Węgierska Orkiestra Dęta z Nagymányok Orkiestra Dęta z Żarnowicy, Zespół Pieśni i Tańca im. Józefa Szczotki „Wierchy” w Milówce oraz Zespół Oravan Senior z Niżnej na Słowacji.

opr.s/ zdj. Andrzej Habina

źródło: UG Jabłonka

Reklama
galeria zdjęć
komentarze
Reklama
Reklama
Najczęściej czytane
Reklama
Pod naszym patronatem
Partnerzy malopolskaonline.pl