Aktualności
Niedziela, 19 stycznia 2014 18:08

Anders Bardal wygrał konkurs Pucharu Świata w Zakopanem. Maciej Kot - 10. (zdjęcia)

ZAKOPANE. Niedzielnym zwodom towarzyszył silny wiatr i padający deszcz. Odwołano serię próbną przed indywidualnym konkursem skoków PS na Wielkiej Krokwi. Pierwszą serię przerwano po skokach czterech zawodników i opóźniono jego start. Drugie serii nie było. Wygrał Norweg Anders Bardal, który skoczył na odległość 131,5 m.
Jakub Wolny skoczył na 105 m, Aleksander Zniszczoł 104,5 m, Stefan Hula uzyskał odległość 104. m, a Krzysztof Miętus 112.

Dwóm zawodnikom - Diethartowi i Wellingerowi sędziowie pozwolili powtórzyć skoki. Tłumaczono to tym, że mieli oni najgorsze warunki. Decyzja wywołała kontrowersje wśród pozostałych skoczków i trenerów.

- To farsa. Też chciałbym powtórzyć swój skok. To, co dzisiaj dzieje się na skoczni, nie ma nic wspólnego ze sportem, to loteria - mówił w TvP Dawid Kubacki.

Konkurs zakończono po pierwszej serii. Wygrał Norweg Anders Bardal, drugi był Słoweniec Peter Prevc - 124,5 m, a trzeci Niemiec Richard Freitag - 129 m. Najlepszy z Polaków był Maciej Kot, który uzyskał 126,5 m i zajął 10. miejsce.

Lider PŚ Kamil Stoch zajął 17. pozycję. Pozostali Polacy: Klemens Murańka (13.), Krzysztof Biegun (15.), Piotr Żyła (19.) i Jan Ziobro (21.).

s/ zdj. Piotr Korczak
Reklama
galeria zdjęć
komentarze
Reklama
Reklama
Najczęściej czytane
Reklama
Pod naszym patronatem
Partnerzy malopolskaonline.pl