Aktualności
Środa, 18 września 2013 11:28

Akcja straży granicznej: znaleziono 5 kg narkotyków

Straż graniczna zatrzymała członków grupy przestępczej zajmującej się handlem narkotykami. Razem z trzema mieszkańcami Podhala i Krakowa w wieku 36-39 lat, w ręce funkcjonariuszy wpadło prawie 5 kilogramów narkotyków. W miejscach pobytu zatrzymanych funkcjonariusze znaleźli amfetaminę, marihuanę, extasy, meta amfetaminę, kokainę. Trzy osoby usłyszało zarzuty posiadania oraz wprowadzania do obrotu znacznych ilości narkotyków.
Mężczyźni zostali zatrzymani przez funkcjonariuszy z Placówki SG w Zakopanem i Wydziału Zabezpieczenia Działań Karpackiego Oddziału SG.

W trakcie zatrzymania jeden z mężczyzn usiłował uciekać. Ustalono, że był on poszukiwany przez Policję w celu odbycia kary 2,5 lat pozbawienia wolności. Po przesłuchaniu zatrzymanych, przedstawiono im zarzuty posiadania oraz wprowadzania do obrotu znacznych ilości środków odurzających. Dwóch podejrzanych, którzy przyznali się do stawianych im zarzutów, zwolniono za poręczeniem majątkowym. Trzeci z mężczyzn został tymczasowo aresztowany.

Funkcjonariusze SG dokonali również zajęcia mienia na poczet przyszłych kar w wysokości 23 tys. zł. Za popełnione przestępstwa mężczyznom grozi kara od 2 do 12 lat pozbawienia wolności.


opr. s/

źródło: mat prasowe Straży Granicznej

Reklama
komentarze
Reklama
Pod naszym patronatem
Partnerzy malopolskaonline.pl