Aktualności
Czwartek, 30 lipca 2015 15:41

Akcja społeczna "Tak dla Rio"!w Krakowie

Dzisiaj w restauracji „Bierhalle” przy Małym Rynku 7 odbyła się konferencja prasowa poświęcona akcji społecznej Tak dla Rio.
Na spotkaniu z dziennikarzami obecni byli: Karolina Hamer pływaczka jak i biegaczka narciarska Katarzyna Rogowiec.
Akcję popiera już sporo znanych osób wśród nich między innymi: Lidia Jazgar z zespołem „Galicja”, Przemysław Babiarz, Maciej Orłoś, Justyna Kowalczyk, Tomasz Majewski, Jerzy Dudek ale także Monika Kuszyńska, Anna Dymna, Czesław Mozil a także Zygmunt Miłoszewski, Andrzej Mleczko, zespoły Lao Che, Brathanki, Skaldowie.

Akcja Tak dla Rio rozpoczęła się 5 maja br. – w Dniu Walki z Dyskryminacją Osób Niepełnosprawnych i potrwa do października br. Jest inicjatywą czterech utytułowanych multimedalistów mistrzostw europy, świata oraz igrzysk paraolimpijskich – biegaczki narciarskiej Katarzyny Rogowiec, pływaczki Karoliny Hamer, kulomiota Janusza Rokickiego oraz maratończyka Tomasza Hamerlaka.

Sportowcy z niepełnosprawnością odnoszą bardzo wiele sukcesów na arenie międzynarodowej, o czym świadczy chociażby rok 2012, kiedy zdobyli aż 36 medali podczas Igrzysk Paraolimpijskich w Londynie, a Telewizja Polska pokazała jedynie migawki. Dlatego celem akcji jest poprawa sytuacji sportowców z niepełnosprawnością.

Ważne, by walkę o medale naszych paraolimpijczyków mógł zobaczyć każdy Polak dzięki transmisjom na żywo z Igrzysk Paraolimpijskich w Rio de Janeiro w 2016 roku.

Do akcji Tak dla Rio można przyłączyć się podpisując petycję na stronie internetowej, zbierając podpisy drogą tradycyjną, a także robiąc sobie zdjęcia z podpisem #takdlario i wrzucając je na Facebooku paraolimpijczyków: www.facebook.com/paraolimpijczycy

opr. i zdj. Tomasz Cichocki
Reklama
galeria zdjęć
komentarze
Reklama
Reklama
Koronawirus
Najczęściej czytane
Reklama
Bajania
Pod naszym patronatem
Partnerzy malopolskaonline.pl