Golemo
Aktualności
Wtorek, 17 października 2017 16:31

Akcja krakowskiej CBŚP na Mazowszu

Wyłudzili miliony z dotacji unijnych. Służby zatrzymały siedem osób – członków grupy przestępczej zajmującej się wyłudzeniami. Za oszustwa grozi im nawet 10 lat za kratkami.

Krakowscy stróże prawa z Centralnego Biura Śledczego Policji zajmujący się zwalczaniem zorganizowanej przestępczości ekonomicznej, przeprowadzili działania na terenie województwa mazowieckiego. Nabrali podejrzeń, że projekt, na który pozyskano środki z unii europejskiej, nie jest realizowany. Zatrzymanych zostało siedem osób.

- Wszystkim w Prokuraturze Okręgowej w Krakowie przedstawiono zarzuty. Dotyczą one udziału w zorganizowanej grupie przestępczej, a jednej z osób założenia i kierowania tą grupą. Ponadto zarzucono im wyłudzenie funduszy unijnych na kwotę co najmniej 8,8 milionów złotych – podaje dział prasowy Prokuratury Krajowej.

Za zarzucane podejrzanym czyny grozi kara od 1 roku do 10 lat pozbawienia wolności. Sprawa ma charakter rozwojowy.

- Z ustaleń poczynionych w toku śledztwa wynika, że podejrzani mogli wyłudzić środki z Europejskiego Funduszu Regionalnego i Polskiej Agencji Rozwoju Przedsiębiorczości. Pozyskane środki z dotacji z Unii Europejskiej prawdopodobnie nigdy nie miały być przeznaczone na uruchomienie projektowanej instalacji. Przedsiębiorcy prawdopodobnie jedynie wykonywali pewne ruchy, m.in. kupując niepotrzebny sprzęt czy zlecając wykonanie projektu, którego ukończeniem nie byli zainteresowani – informuje prokuratura.


Reklama
komentarze
Reklama
Reklama
Najczęściej czytane
Reklama
Pod naszym patronatem
Partnerzy malopolskaonline.pl