Aktualności
Piątek, 24 października 2014 11:06

Akcja CBŚ Policji na terenie województwa małopolskiego

Zlikwidowana została duża wytwórnia narkotyków – zabezpieczono narkotyki warte 250 tysięcy złotych oraz pół tysiąca krzewów konopi indyjskich. Do aresztu trafiły trzy osoby podejrzewane o produkcję narkotyku.
Policjanci krakowskiego Zarządu CBŚ Policji zajmując się zwalczaniem przestępczości narkotykowej ujawnili kolejną uprawę konopi indyjskich. Rośliny, w ilości ponad 500 sztuk, posadzone zostały w tak zwanych tunelach foliowych. „Plantatorzy” zadbali o uprawę, była prowadzona profesjonalnie - zastosowano specjalne torfowe podłoże, utrzymywano właściwą jego wilgotność, systematycznie nawożono rośliny. Konopie indyjskie znajdowały się w różnej fazie wzrostu, ale osiągnęły już wysokość do 250 cm. Podczas likwidowania przez policjantów plantacji konieczne było użycie specjalistycznego sprzętu strażackiego do ścięcia roślin!

Podczas przeszukania posesji policjanci odkryli także pomieszczenie, które zaadaptowane zostało na suszarnię. Znajdowały się tam wysuszone już konopie indyjskie – łącznie policjanci zabezpieczyli tam 8 kilogramów suszu marihuany o wartości około 250 tysięcy złotych.

Policjanci zatrzymali trzy osoby podejrzewane o udział w narkotykowym procederze. Zebrany materiał dowodowy pozwolił na przedstawienie im zarzutów uprawiania konopi indyjskich, która dostarcza znacznej ilości suszu w celu osiągnięcia korzyści majątkowej.

Podejrzani to: 52 letnia właścicielka nieruchomości, jej 24 letni syn i jego kolega w wieku 23 lat.

Decyzją sądu zastosowany został wobec podejrzanych środek zapobiegawczy w postaci aresztu tymczasowego.

Za popełnienie tego przestępstwa grozi im kara pozbawienia wolności do lat ośmiu.

Postępowanie w tej sprawie jest prowadzone przez policjantów Komendy Powiatowej Policji w Krakowie, pod nadzorem Prokuratury Rejonowej w Wieliczce

źródło: Małopolska Komenda Policji

Reklama
komentarze
Reklama
Reklama
Najczęściej czytane
Reklama
Pod naszym patronatem
Partnerzy malopolskaonline.pl