Aktualności
Środa, 6 listopada 2019 18:00

Afera w Teatrze Bagatela.Aktorki oskarżają dyrektora o mobbing i molestowanie seksualne

Afera w Teatrze Bagatela. Aktorki oskarżają dyrektora o mobbing i molestowanie seksualne. Teatr Bagatela musi zmierzyć się z poważnymi problemami
Do mobbingu i molestowania seksualnego miało dochodzić w Teatrze Bagatela od dawna. Dopiero teraz część pracownic zdecydowała się złożyć pismo w tej sprawie do prezydenta Krakowa jako organu nadzorczego placówki, która jest teatrem miejskim
W piśmie pracownice Bagateli miały m.in. zażądać od Jacka Majchrowskiego usunięcia Henryka Schoena z zajmowanego stanowiska. Jego zachowanie było - jak twierdzą - szokujące i niegodne.

Po kilku godzinach od ujawnienia przez nas sprawy, Henryk Schoen spotkał się z dziennikarzami - po długich namowach i wyłącznie w obecności prawnika i żony.

"Stanowczo oświadczam, że żaden, podkreślam: żaden, z tych zarzutów nie jest prawdziwym zarzutem. Jest to wszystko nieprawda" - tak dyrektor krakowskiego Teatru Bagatela odpowiada na zarzuty pracownic placówki.

Henryk Jacek Schoen w latach 1998-99 pełnił funkcję zastępcy dyrektora ds. organizacyjnych w Teatrze Bagatela. Od 1999 jest dyrektorem naczelnym i artystycznym placówki. Odznaczony Złotym Krzyżem Zasługi na 90-lecie teatru. W 2016 otrzymał tytuł „Lider z Powołania” w konkursie organizowanym przez magazyn "WHY Story", który odbył się pod patronatem Szkoły Głównej Handlowej i International Coach Federation oraz „Gazety Wyborczej”.

Skandal wokół Teatru Bagatela wybuchł w czasie jubileuszu 100-lecia istnienia placówki.

źródło: fot. Tomasz Cichocki

Reklama
komentarze
Reklama
Reklama
Najczęściej czytane
Reklama
Pod naszym patronatem
Partnerzy malopolskaonline.pl