Aktualności
Niedziela, 22 października 2017 12:14

Abp Marek Jędraszewski konsekrował kościół pw. św. Jana Pawła II w Nowym Targu (zdjęcia)

W wygłoszonej homilii metropolita krakowski powiedział m. in.:- Potrzebujemy świętych miejsc, w których możemy gromadzić się razem i wspólnie oddawać Bogu chwałę, włączając się w to wyznanie, jakie przed wiekami wypowiedział św. Piotr. Tutaj, w Nowym Targu potrzebne było to miejsce.
Uroczystość odbyła się w przeddzień 39. rocznicy inauguracji pontyfikatu św. Jana Pawła II.

Abp Marek Jędraszewski przypomniał, że dzień konsekracji nowej świątyni powinien być dniem radości, w którym na nowo odzyskujemy poczucie, że jesteśmy bożymi dziećmi. - Jest to powód naszej radości i dumy. Jest to dzień, w którym przyznajemy, że są w naszym życiu bardzo ważne sprawy, obowiązki, problemy i trudności, ale cóż one znaczą wobec tego, że Bóg nas umiłował? To piękna prawda, którą chcemy wyznawać w tym świętym miejscu, jakim jest ta poświęcona dzisiaj Panu Bogu świątynia - mówił.

Metropolita krakowski wraz z proboszczem ks. Janem Karlakiem, burmistrzem Nowego Targu Grzegorzem Watychą, starostą nowotarskim Krzysztofem Faberem oraz m. in. posłami - Anną Paluch i Edwardem Siarką podpisali Akt uroczystego poświęcenia kościoła pod wezwaniem świętego Jana Pawła II.

Odwołując się do historii nowej świątyni zauważył, że bardzo szybko doczekała się ona konsekracji i podziękował wiernym za to dzieło. - Chcę wyrazić moje głębokie przekonanie, że jedynie Pan Bóg może wam w pełni zapłacić i podziękować za waszą ofiarność i wytrwałość w tym wielkim dziele. Głęboko wierzę, że tak się stanie, bo Bóg w swoim nieskończonym miłosierdziu, jakże nie miałby okazać swej miłości tym, dla których wzniesienie tej świątynni stało się bardzo ważnym celem - zapewniał.

Parafia „Na Równi Szaflarskiej" w Nowym Targu została utworzona 3 grudnia 2006 roku decyzją kard. Stanisława Dziwisza. Jej pierwszym proboszczem został ks. Jan Karlak, ówczesny wikariusz w parafii NSPJ w Nowym Targu. Kard. Stanisław Dziwisz 31 października 2006 roku, poświęcił ziemię, na której wybudowano kościół, a 9 listopada 2008 roku wmurował kamień węgielny przywieziony z bazyliki św. Piotra w Rzymie, jako dar Ojca Świętego. Z kolei 1 maja 2011 roku, z chwilą ogłoszenia beatyfikacji Jana Pawła II przez Ojca Świętego Benedykta XVI, kard. Stanisław Dziwisz nadał parafii w Nowym Targu wezwanie błogosławionego Jana Pawła II. Odpust parafialny obchodzony jest tam w dzień liturgicznego wspomnienia Jana Pawła II, czyli 22 października.

Archidiecezja Krakowska, opr.s/ zdj. Szymon Pyzowski
Reklama
galeria zdjęć
komentarze
Reklama
Reklama
Najczęściej czytane
Reklama
Pod naszym patronatem
Partnerzy malopolskaonline.pl