Parada Smoków
Aktualności
Poniedziałek, 22 stycznia 2018 08:33

(AKTUALIZACJA) Tragedia w Świdniku: zatrzymano dwie osoby

Dwóch mężczyzn zatrzymali policjanci w związku ze śmiertelnym potraceniem trzyosobowej rodziny w Świdniku. W garażu jednego z nich znaleziono ofoliowany samochów.

-----------
AKTUALIZACJA 22 stycznia 2018 godzina 17:15
-----------
Jak podaje Onet, Jeden z zatrzymanych mężczyzn usłyszał zarzut spowodowania wypadku drogowego ze skutkiem śmiertelnym oraz zbiegnięcia z miejsca zdarzenia. Podejrzany przyznał się do winy i poinformował, że w chwili wypadku był pod wpływem alkoholu. Grozi mu do 12 lat pozbawienia wolności.
-----------

Do tragedii doszło 20 stycznia o godz. 22:50 w miejscowości Świdnik. Trzy osoby, tj. 36 - letnie małżeństwo oraz ich 10 - letni syn, gdy szli chodnikiem zostali potrąceni przez samochód. Rodzina zginęła na miejscu. Kierujący zbiegł z miejsca zdarzenia. Na miejscu nie było żadnych naocznych świadków, a ofiary zostały odnalezione przez przechodniów.

- Po otrzymanym zgłoszeniu policjanci natychmiast podjęli intensywne czynności mające na celu ustalenie i zatrzymanie sprawcy tego tragicznego w skutkach zdarzenia – relacjonują małopolscy stróże prawa. - Zakrojone na szeroką skalę poszukiwania skutkowały zatrzymaniem kierowcy podejrzewanego o śmiertelne potrącenie pieszych i drugiego mężczyzny mającego związek z tym zdarzeniem.

Jak podają mundurowi, są to mieszkańcy Sądecczyzny - mężczyźni w wieku 17 i 21 lat. Na posesji jednego z nich w zamkniętym garażu policjanci znaleźli samochód, który dokładnie zakryty był folią. Okazało się, że pojazd posiada poważne uszkodzenia, które mogą świadczyć, że brał udział w wypadku.

- Pojazd poddawany jest oględzinom, a biegli w tej chwili weryfikują czy uszkodzenia maja związek z przedmiotowym zdarzeniem – wyjaśniają śledczy. - Zatrzymane osoby zostały przewiezione do siedziby Komendy Miejskiej Policji w Nowy Sączu. Uprzednio w placówce zdrowotnej pobrano im krew celem przebadana na zawartość alkoholu i narkotyków we krwi. Czynności procesowe z udziałem będą wykonywane po uzgodnieniach z prokuraturą.

Intensywna praca zaangażowanych w poszukiwania policjantów, przesłuchania świadków jak i ślady zabezpieczone na miejscu zdarzenia to m.in. te czynniki, które doprowadziły śledczych na trop sprawcy wypadku.

Opr. Eł/fot. KWP Kraków
Reklama
komentarze
Reklama
Reklama
Parada Smoków
Najczęściej czytane
Reklama
WSB
Pod naszym patronatem
Partnerzy malopolskaonline.pl