Golemo
Aktualności
Sobota, 11 listopada 2017 13:56

99 lat niepodległości (zdjęcia)

W Łososinie Dolnej mieszkańcy oraz władze powiatu nowosądeckiego uczcili dziś 99. rocznicę odzyskania przez Polskę Niepodległości. Złożono wiązanki kwiatów pod pomnikiem upamiętniającym mieszkańców gminy, którzy zginęli w Auschwitz, Katyniu i wojnie obronnej 1939 roku. Obelisk wspomina także o tych, którzy zostali zamordowani przez gestapo.
Uroczystości niepodległościowe rozpoczęły się od mszy św. w intencji ojczyzny, odprawionej w kościele parafialnym pod wezwaniem Świętych Apostołów Piotra i Pawła. Następnie pod pomnikiem odbył się Apel Poległych. Po złożeniu kwiatów pod obeliskiem obejrzano poruszający, okolicznościowy spektakl w wykonaniu uczniów Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II w Łososinie Dolnej. Gospodarzem spotkania był wójt gminy Stanisław Golonka.

- Cieszmy się, że możemy uczcić tę ważną rocznicę w wolnej ojczyźnie - mówił starosta nowosądecki Marek Pławiak. - Pamiętajmy też o tych, którzy oddali za nią życie. Miejmy też świadomość, że ważnym przejawem naszego partiotyzmu jest dziś uczciwa, rzetelna praca dla dobra wspólnego.

szel/ zdj. Paweł Szeliga

źródło: Starostwo Powiatowe w Nowym Sączu

Reklama
galeria zdjęć
komentarze
Reklama
Reklama
Koronawirus
Najczęściej czytane
Reklama
Bajania
Pod naszym patronatem
Partnerzy malopolskaonline.pl