Golemo
Aktualności
Środa, 7 marca 2018 11:28

„Ostrzegator” - dla pasażerów Komunikacji Miejskiej

Aplikacja mobilna „Ostrzegator” została uruchomiona w 2016 r., od tego momentu służy mieszkańcom Krakowa. Obecnie ma około 49 000 użytkowników. Do tej pory z aplikacji korzystali w dużej mierze kierowcy, a teraz będzie służyła pasażerom komunikacji miejskiej.
Zarząd Infrastruktury Komunalnej i Transportu przychylił się do licznych próśb ze strony podróżnych i od teraz w aplikacji, w kategorii Transport i Komunikacja będą dostępne informacje dotyczące komunikacji miejskiej. Będą one pobierane z dwóch źródeł: profilu ZIKiT na Twitterze, profilu MPK S.A. Kraków na Twitterze. Dzięki niej pasażer dowie się o wstrzymaniu bądź przywróceniu ruchu tramwajowego oraz autobusowego w mieście. Aplikacja jest bardzo przyjazna, użytkownik sam dodaje lokalizacje, dla których mają przychodzić mu powiadomienia.

Aplikacja jest w pełni anonimowa (nie wymaga rejestracji), bezpłatna i nie zawiera reklam. System nie pobiera, nie przetwarza i nie gromadzi informacji o użytkownikach aplikacji. Zawiera takie kategorie jak: Transport i Komunikacja, Awarie, Jakość powietrz w Twojej okolicy, Ostrzeżenia meteorologiczne i hydrologiczne, Wydarzenia w Twoim mieście.

W zeszłym roku została wzbogacona o możliwość dodawania zgłoszeń przez mieszkańców: akty wandalizmu; uszkodzenia oznakowania dróg; awaria oświetlenia; uszkodzenia nawierzchni ulicy lub chodnika – za pomocą ikonki „dzwonek alarmowy”.

opr.s/
źródło: Zarząd Infrastruktury Komunalnej i Transportu w Krakowie

Reklama
komentarze
Reklama
Reklama
Najczęściej czytane
Reklama
Pod naszym patronatem
Partnerzy malopolskaonline.pl