Golemo
Aktualności
Niedziela, 31 maja 2015 20:40

„Niechronieni uczestnicy ruchu drogowego”

Po raz kolejny na terenie województwa małopolskiego prowadzone były działania ph: „Niechronieni uczestnicy ruchu drogowego”. Akcja ma na celu poprawę bezpieczeństwa na drodze - zwłaszcza pieszych, którzy są najbardziej zagrożoną grupą spośród wszystkich uczestników ruchu drogowego.
W czasie działań policjanci ujawnili ponad 500 wykroczeń popełnionych przez kierujących pojazdami silnikowymi, za które nałożono 425 mandatów karnych. Najczęstsze przewinienia to nieprawidłowe przejeżdżanie przejść dla pieszych oraz nieustąpienie pierwszeństwa pieszemu. Ponadto ukarano 109 rowerzystów między innymi za jazdę wzdłuż przejścia dla pieszych. Kontrole trzeźwości ujawniły 13 nietrzeźwych kierujących oraz 3 nietrzeźwych pieszych.

Jeśli chodzi o przewinienia pieszych to w czasie działań ujawniono ich 1543, za które nałożono 1031 mandatów karnych. Najczęstsze błędy tych uczestników ruchu drogowego to przechodzenie przez jezdnię w miejscu niedozwolonym oraz wychodzenie na jezdnię zza pojazdu lub przeszkody.

źródło: Małopolska Komenda Policji

Reklama
komentarze
Reklama
Reklama
Najczęściej czytane
Pod naszym patronatem
Partnerzy malopolskaonline.pl