Aktualności
Środa, 20 stycznia 2021 21:32

„Maraton po życie”


Arkadiusz Lindner wraz ze swoim Team’em planowali podczas Rajdu Dakar promować zbiórkę pieniędzy na leczenie Mai Kwiatkowskiej, chorej na SMA. Niestety stan zdrowia zawodnika pokrzyżował jego plany i zmusił do pozostania w kraju.
W związku z tym to w Polsce będzie wspierał dziewczynkę i projekt #offroadłączy, dzięki któremu, w jego trzech dotychczasowych odsłonach, udało się zebrać już ponad 200 tys. zł.

Według pierwotnego planu właśnie dziś z Sopotu wystartować miał „Maraton po życie” dla Mai. Sportowcy, którzy wylicytowali personalizowaną, numerowaną i unikatową koszulkę zawodniczą, wyruszyć mięli w trasę z północy na południe Polski. Razem z nimi na trasie rajdu pojawią się pojazdy UTV, prowadzone przez Kamena Rally Team oraz kolumna samochodów terenowych z Terenwizją na czele.

W wyznaczonych punktach kontrolnych na drużynę Arka czekać mieli tacy sędziowie jak: Adam Krysiak, Oskar Pieprzak oraz Rafał Sonik.

W organizację maratonu dla Mai zaangażowało się wiele grup offroadowych, takich jak: ATV Bieszczady, ATV Poland Team, czy Łódzki Klub Offroadowy, które zrzeszają znakomitych rajderów oraz wielokrotnie utytułowane załogi rajdowe, jak Kamena Rally Team. Dodatkowo czynny udział w przedsięwzięciu brać mięli przedstawiciele Terenwizji oraz Quadmanii, pomagając nie tylko medialnie, ale także dzieląc się z nami swoim doświadczeniem.

Nowy termin imprezy nie jest jeszcze oficjalnie znany, choć jak dowiedzieliśmy się nieoficjalnie podobno rozważany jest 2 marca 2021. Tymczasem małej Mai pomóc można już teraz wspierając zbiórkę dla niej w serwisie siepomaga.pl

wo/ mat. prasowy/ zdj. arch. malopolskaonline.pl
Reklama
komentarze
Reklama
Reklama
Najczęściej czytane
Pod naszym patronatem
Partnerzy malopolskaonline.pl