Aktualności
Poniedziałek, 4 maja 2015 22:10

„Małopolska-architektura współczesna” - wystawa na Rynku Głównym w Krakowie

We wtorek na Rynku Głównym w Krakowie zostanie otwarta wystawa „Małopolska-architektura współczesna”. Prezentuje ona dorobek architektoniczny Małopolski – efekt racjonalnego wykorzystania funduszy unijnych.
Wiele z prezentowanych na wystawie obiektów to laureaci konkursów architektonicznych, w tym nagród krajowych i międzynarodowych, m.in. Muzeum i Ośrodek Dokumentacji Sztuki Tadeusza Kantora CRICOTEKA, zrewitalizowana Starówka w Gorlicach czy Muzeum Sztuki Współczesnej MOCAK.

Na ponad 40 podświetlanych planszach prezentowane są obiekty z Małopolski: już zrealizowane, będące obecnie w budowie, jak również te na etapie projektowania. Wystawa pokazuje dorobek architektoniczny ostatnich lat oraz dynamikę przemian jakie zachodzą w województwie małopolskim. Prezentowane obiekty związane są z różnymi obszarami życia: kulturą, edukacją, nauką, biznesem, administracją, turystyką, ochroną zabytków, zdrowiem, transportem czy rewitalizacją.

Wystawę można oglądać do 11 maja br. na Rynku Głównym w Krakowie (obok kościoła św. Wojciecha). Organizatorem wystawy jest Urząd Marszałkowski Województwa Małopolskiego. Powstała ona przy współpracy SARP Oddział Kraków, a jej kuratorem jest Janusz Sepioł, senator RP.

źródło: UMWM

Reklama
komentarze
Reklama
Reklama
Najczęściej czytane
Reklama
Pod naszym patronatem
Partnerzy malopolskaonline.pl