Aktualności
Środa, 17 sierpnia 2016 10:55

„Dla Ciebie śpiewam” - wyjątkowy album na wyjątkowy jubileusz

Dla Ciebie śpiewam, rozmowy na 50. Festiwal im. Jana Kiepury w Krynicy-Zdroju to album ilustrujący dotychczasowe edycje festiwalu.
Publikacja zawiera wypowiedzi blisko 60 osób oraz ponad 300 ilustracji, wśród których znajdują się nigdy nie publikowane zdjęcia archiwalne i wpisy odręczne gwiazd z kroniki festiwalu. Książka, której wydawcą są Centrum Kultury w Krynicy-Zdroju oraz Gmina Krynica Zdrój ukazuje się pod redakcją Agnieszki Malatyńskiej-Stankiewicz oraz według projektu graficznego Adrianny Pulchny.Przygotowano także specjalną bibliofilską serię albumu - 50 wyjątkowych, numerowanych egzemplarzy, każdy w twardej oprawie, z zakładkami, kalkami, na których publikowane są rysunki. Każdy egzemplarz ozdobiony został kryształkami Swarovsky’ego o nazwie Xilion Rose Crystal oraz zapakowany w pudełko. Bibliofilska seria albumu przeznaczona jest na licytacje.„Pomysł powstania książki-albumu na 50. jubileuszowy festiwal zrodził się w zeszłym roku, w gronie realizatorów 49. edycji. Chodziło przede wszystkim o to, aby podsumować dotychczasowe festiwale, przypomnieć tych, którym impreza wiele zawdzięcza, opowiedzieć o najciekawszych wydarzeniach, przywrócić atmosferę tamtych lat. Najlepszym sposobem na to wydawały się wywiady z tymi, którzy byli lub są związani z festiwalem. Ale jak tu wybrać rozmówców spośród tysięcy, które przewinęły się przez festiwalowe edycje? Nie było to łatwe. Trzeba było sięgnąć po dawne i obecne gwiazdy, po tych, którzy tu debiutowali lub przyjechali już jako sławy. Nie mogło zabraknąć tych, którzy na festiwalu bywali sporadycznie i tych, którzy mają za sobą kilkanaście edycji. Warto było pokazać artystów opery, operetki i musicalu, jak również piosenki. NIe wolno było też zapominać o wielkiej rzeszy przedstawicieli wszelakich zawodów pracujących przy festiwalu, a także o widzach, których entuzjazm tworzył niezwykły klimat wokół imprezy.

I tak oto powstała książka, bardzo emocjonalna, będąca pamięcią mi.in. śpiewaków, piosenkarzy, dyrygentów, instrumentalistów, jurorów, organizatorów, dziennikarzy, krytyków muzycznych i publiczności. Ponadto do książki zostały dołączone cztery wywiady archiwalne, publikowane wiele lat wcześniej z tymi, których dzisiaj już nie ma wśród nas, a o których krynicki festiwal nigdy nie zapomni. Są to rozmowy z Janem Kiepurą, Martą Eggerth, Stefanem Półchłopkiem i Bogusławem Kaczyńskim. Uzupełnione o specjalnie przeprowadzone rozmowy z synami Jana Kiepury, a także z synem twórcy festiwalu, Aleksandrem Półchłopkiem otwierają album. Kluczem do ułożenia kolejności pozostałych wywiadów stał się czas, moment, w którym rozmówcy po raz pierwszy pojawili się na festiwalu w Krynicy”
- pisze we wstępie Agnieszka Malatyńska-Stankiewicz.

oprac. wo/ fot. Tomasz Studniarz / Centrum Kultury w Krynicy ZdrojuPatronem medialnym 50. Festiwalu im. Jana Kiepury jest portal MalopolskaOnline.pl

Wszystkie nasze publikacje związane w festiwalem zobaczyć można w zakładce 50. Festiwal Kiepury

Szczegóły i bilety: www.festiwalkiepury.pl

Program festiwalu dostępny jest w dziale Co Gdzie Kiedy MalopolskaOnline.pl
Reklama
komentarze
Reklama
Reklama
Najczęściej czytane
Pod naszym patronatem
Partnerzy malopolskaonline.pl