Parada Smoków
Aktualności
Środa, 14 lipca 2021 07:30

“Poznajmy się” – Polska 2050 rozpoczęła w Tarnowie trasę po małopolskich powiatach

W sobotę, 10 lipca, w Tarnowie odbyła się pierwsza w Małopolsce odsłona cyklu #PoznajmySię – ogólnokrajowej serii otwartych spotkań Stowarzyszenia Polska 2050 i członków pozostałych dwóch filarów Ruchu Polska 2050 (struktury polityczne oraz Instytut Strategie 2050, zrzeszający ekspertów) z mieszkańcami miast i miasteczek w każdym powiecie
W ramach akcji wolontariusze z Tarnowa i okolic przygotowali sadzonki dębów i rozdali je spacerowiczom w Parku Strzeleckim. W ten sposób samosiejki dębów rosnące w parku uniknęły skoszenia, a mieszkańcy regionu zyskali sadzonki do posadzenia we własnym ogródku. W sobotę rozdano 50 sadzonek, ale docelowo będzie ich 2050, jak zapewniają pomysłodawcy akcji – radni Rady Miejskiej w Tarnowie, Piotr Górnikiewicz i Tomasz Żmuda. Wiele osób wypoczywających w parku było pozytywnie zaskoczonych taką inicjatywą. 

W wydarzeniu wziął udział poseł na Sejm RP Mirosław Suchoń, związany z Ruchem Polska 2050.
„Jeżeli nie zatrzymamy zmian klimatu, to nasze dzieci i nasze wnuki będą żyły w świecie, który nie będzie się nadawał do życia. I dlatego już teraz robimy pierwszy krok. Tutaj bierzemy sadzonki, spotykamy się z mieszkańcami Tarnowa i przekazujemy je mieszkańcom. One będą rosły, natomiast my jako ruch będziemy podejmować kolejne działania - zarówno oddolne, jak i parlamentarne, aby chronić przyrodę i zatrzymać negatywne zmiany w klimacie” – powiedział poseł Mirosław Suchoń podczas spotkania. „Będziemy reformować nasze państwo, prowadzić do transformacji energetycznej. Myślę, że te dęby, przygotowane przez wolontariuszy, wyrosną i również pomogą walczyć o to, co jest dla nas najważniejsze: o życie w pięknym, niezniszczonym przez paliwa kopalne świecie.”- podkreślił Suchoń.

Spotkanie w ramach cyklu #PoznajmySię było również dobrą okazją do podjęcia kolejnego kroku w budowaniu struktur Stowarzyszenia Polska 2050 w Małopolsce. W obecności przedstawicieli małopolskiego zarządu – Moniki Motyczyńskiej, Dariusza Badurskiego oraz Łukasza Boćka – w mieście Tarnowie oraz w powiecie tarnowskim zawiązano dwa koła powiatowe. Utworzenie kół powiatowych jest istotne również z punktu widzenia zaplanowanych na jesień wewnętrznych wyborów. 


Podobne spotkania odbędą się w ciągu najbliższych tygodni w kolejnych powiatach Małopolski. Kalendarium zrealizowanych i zaplanowanych wydarzeń można znaleźć na stronie poznajmysie.polska2050.pl 
 

tekst: Jolanta Nosek, zdj. Tomasz Schenk
Reklama
komentarze
Reklama
Reklama
Parada Smoków
Najczęściej czytane
Reklama
WSB
Pod naszym patronatem
Partnerzy malopolskaonline.pl