WSB
Aktualności
Środa, 22 lutego 2017 21:16

800 tysięcy od Ministra Kultury na 51. Festiwal im. Jana Kiepury

Wniosek złożony przez Burmistrza Krynicy-Zdroju o finansowe wsparcie ze środków Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego 51. Festiwalu im. Jana Kiepury został oceniony bardzo wysoko. Minister Piotr Gliński zdecydował się dofinansować Festiwal kwotą 800 tysięcy złotych.
- To świetna wiadomość dla nas, bardzo dziękujemy Panu Premierowi Piotrowi Glińskiemu za tak znaczące dofinansowanie Festiwalu. Jest to dla nas ogromne wyróżnienie i cieszę się, iż ta niezwykle ważna dla naszego miasta – ale i całego kraju – impreza, będąca hołdem dla naszego słynnego rodaka, znalazła ponownie uznanie w oczach Pana Premiera – powiedział Dariusz Reśko Burmistrz Krynicy-Zdroju.

Festiwal im. Jana Kiepury jest jedną z najsławniejszych imprez kulturalnych w Polsce i z całą pewnością wpisał się już na dobre w życie kulturalne Krynicy-Zdroju oraz całego kraju. Jest hołdem składanym corocznie naszemu wielkiemu Rodakowi, najpopularniejszemu polskiemu śpiewakowi, otoczonemu legendą za życia i żyjącemu w sercach Polaków dzięki naszemu Festiwalowi. Jest bezsporną promocją polskiej kultury, z kolei klimat życzliwości i serdeczności, jaki towarzyszy tej imprezie stanowi jeden z elementów przyciągających rzesze melomanów z całej Polski, a także z Europy

Już dziś zapraszamy wszystkich melomanów pomiędzy 12-19 sierpnia do Krynicy-Zdroju na wyjątkową ucztę muzyczną.


Zobacz też nasze relacje z poprzednich festiwali im. Jana Kiepury w Krynicy Zdroju - kliknij tutaj


źródło: Urząd Miejski w Krynicy-Zdroju

Reklama
komentarze
Reklama
Reklama
WSB
Pod naszym patronatem
Partnerzy malopolskaonline.pl