Golemo
Aktualności
Piątek, 3 czerwca 2016 21:42

800 tys. zł dla ratowników Wodnego i Górskiego Pogotowia Ratunkowego

Samorząd województwa wesprze finansowo ratowników GOPR i WOPR. 800 tys. zł trafi do 12 grup. Środki te ratownicy wykorzystają przede wszystkim na zakup sprzętu oraz szkolenia niezbędne do codziennej pracy i i zagwarantowania bezpieczeństwa mieszkańcom Małopolski oraz turystom przebywającym w górach i nad wodą.
168 tys. zł otrzymają ratownicy z Grupy Krynickiej GOPR, 167 tys. dostaną ratownicy z Grupy Podhalańskiej GOPR, 70 tys. zł trafi do Grupy Jurajskiej GOPR, po 65 tys. zł otrzymają grupy: gorlickie, tarnowskie, sądeckie i krakowskie WOPR, wsparcie w postaci 40 tys. zasili budżet WOPR w Oświęcimiu oraz Grupy Beskidzkiej GOPR, a 35 tys. zł otrzymają WOPR’owcy w Chrzanowie. 10 tys. zł przekazane zostanie do Wodnego Pogotowania Ratunkowego oraz Fundacji Instytut Ratownictwa na Wodach Górskich i Powodziowych.

800 tys. przyznanych przez zarząd województwa w tym roku to najwyższa z przekazanych do tej pory kwot. W latach 2013, 2014 i 2015 ratownicy otrzymywali łącznie ok. 300 tys. zł.

Odrzucono wniosek o dofinansowanie złożony przez Ratownictwo Wodne RP oddział w Nowym Sączu oraz Ratownictwo Wodne RP oddział w Myślenicach. Powodem odrzucenia wniosku było to, iż oferta nie została podpisana przez osoby upoważnione do składania oświadczeń woli.

opr.s/

Reklama
komentarze
Reklama
Reklama
Najczęściej czytane
Pod naszym patronatem
Partnerzy malopolskaonline.pl