Aktualności
Środa, 4 lutego 2015 09:13

7 obywateli Polski oskarżonych o przemyt narkotyków

Funkcjonariusze Śląsko–Małopolskiego Oddziału Straży Granicznej zakończyli prowadzenie kolejnego postępowania przygotowawczego przeciwko obywatelom Polski podejrzanym o przemyt narkotyków.
Śledztwo prowadzone było od 2012 roku przez funkcjonariuszy Placówki Straż Granicznej z Zakopanego pod nadzorem Prokuratury Okręgowej w Nowym Sączu. Oskarżeni Polacy podejrzani są o przemyt środków odurzających i substancji psychotropowych, w postaci marihuany i heroiny, z wykorzystywaniem specjalnie skonstruowanych skrytek w pojeździe. Nielegalny towar przemycany był z Grecji, Macedonii i Holandii przez terytorium Polski do Niemiec i Norwegii. Mężczyźni oskarżeni są również za posiadanie i wytwarzanie narkotyków oraz uczestnictwo w ich obrocie.

Prowadzone postępowanie wykazało, że jednorazowo przemycano około 4 kilogramów środków odurzających lub substancji psychotropowych. Zebrany materiał dowody wskazuje również, że na teren województwa małopolskiego dostarczonych zostało prawie 30 kilogramów marihuany.

Dodatkowo w trakcie prowadzonego śledztwa zgromadzono dowody pozwalające przedstawić 2 obywatelom RP zarzuty określone w art. 189a § 2 kodeksu karnego tj. przygotowanie do handlu ludźmi.

Prokuratura Okręgowa w Nowym Sączu skierowała akt oskarżenia przeciwko 7 osobom do Sądu Okręgowego w Nowym Sączu. Wobec osób objętych śledztwem zastosowano środki przymusu w postaci aresztu tymczasowego, poręczenia majątkowego, dozoru policyjnego oraz zakaz opuszczenia kraju. Jeden z podejrzanych poszukiwany jest listem gończym.

Za popełnione przestępstwa oskarżonym mężczyznom grozi od 2 do 12 lat pozbawienia wolności.

opr.s/

źródło: Śląsko-Małopolski OSG

Reklama
komentarze
Reklama
Reklama
Groteska
Pod naszym patronatem
Partnerzy malopolskaonline.pl