Aktualności
Środa, 9 października 2019 21:30

55 mln zł na modernizację dworców w Dolinie Popradu

Na terenie Dworca PKP w Starym Sączu odbyło się uroczyste podpisanie umów dotyczących projektu związanego z przebudową i budową dworców kolejowych Doliny Popradu. Koszt wszystkich inwestycji to 55 mln zł, z czego 27,5 mln zł pochodzi z RPO WM na lata 2014-2020. W wydarzeniu wzięli udział marszałek Witold Kozłowski, wicemarszałek Łukasz Smółka oraz prezes zarządu PKP Krzysztof Mamiński.
W wydarzeniu wzięli udział parlamentarzyści oraz radni województwa: Jadwiga Wójtowicz oraz Patryk Wicher.

- Rozwój infrastruktury kolejowej w Małopolsce to jeden z priorytetów władz województwa. Chcemy, aby mieszkańcy każdego zakątka naszego regionu mogli sprawnie, bezpiecznie i komfortowo dotrzeć do celu podróży, pracy, szkoły lub domu - powiedział marszałek Witold Kozłowski.

Inwestycja związana z przebudową i budową dworców kolejowych Doliny Popradu obejmuje swoim zakresem 12 obiektów dworcowych: 4 z nich zostaną zbudowane, a 8 obiektów zostanie przebudowanych, z uwzględnieniem ich modernizacji pod kątem potrzeb osób z ograniczoną możliwością poruszania się. Etap I obejmuje przeprowadzenie inwestycji na dworcach: Piwniczna Zdrój, Piwniczna, Zubrzyk, Stary Sącz, Rytro i Barcice.

Planowany koszt inwestycji to ponad 32 mln zł, z czego wysokość unijnego dofinansowania z RPO WM na lata 2014-2020 wyniesie blisko 22 mln zł, a wkład własny PKP S.A. to prawie 10 mln zł.

Etap II obejmuje przeprowadzenie inwestycji dworcowych w miejscowościach: Młodów, Łomnica Zdrój, Wierchomla Wielka, Żegiestów, Żegiestów-Zdrój oraz Milik.

Szacowana, ogólna kwota wydatków to ponad 23 mln zł, z czego kwota unijnego dofinansowania z RPO WM na lata 2014-2020 wyniesie ponad 5,5 mln zł, a wkład własny PKP S.A. to ponad 17,3 mln zł.

opr.s/

źródło: UMWM

Reklama
komentarze
Reklama
Reklama
Najczęściej czytane
Reklama
Pod naszym patronatem
Partnerzy malopolskaonline.pl