Aktualności
Poniedziałek, 1 czerwca 2015 10:33

55 Krakowski Festiwal filmowy - ceremonia otwarcia

Krakowski Festiwal Filmowy jest najstarszym w Polsce i jednym z najbardziej cenionych na świecie wydarzeń, poświęconych filmom krótkometrażowym i dokumentalnym.
Na program imprezy składają 4 równorzędne konkursy: dokumentalny, krótkometrażowy, muzyczny DocFilmMusic oraz polski a także sekcje pozakonkursowe: „Spojrzenie na…” , Opowieści ze świata”, „Gdzieś w Europie”, „Laureaci festiwali”, „Docs&Science", „Panorama filmu polskiego” oraz „Dźwięki muzyki” w plenerowym Kinie Pod Wawelem.

Tegoroczny, 55. Krakowski Festiwal Filmowy otworzył film „Dybuk. Rzecz o wędrówce dusz” w reżyserii Krzysztofa Kopczyńskiego.

Premiera światowa odbyła się w czasie ceremonii otwarcia festiwalu, 31 maja w Kijów.Centrum. Dokument Krzysztofa Kopczyńskiego wystartuje także w konkursie polskim i międzynarodowym konkursie dokumentalnym.

Festiwal odbędzie się w dniach 31 maja - 7 czerwca 2015 roku. W ciągu 8 festiwalowych dni w 4 konkursach i 12 sekcjach pozakonkursowych zaprezentowanych zostanie około 250 filmów dokumentalnych i krótkometrażowych, w większości pokazywanych w Polsce po raz pierwszy.

W konkursach weźmie udział 117 filmów, ale 105 tytułów, bo 12 filmów polskich startuje równolegle w konkursie narodowym i międzynarodowych.

Tekst i zdj. Tomasz Cichocki
Reklama
galeria zdjęć
komentarze
Reklama
Reklama
Najczęściej czytane
Reklama
Pod naszym patronatem
Partnerzy malopolskaonline.pl