Golemo
Aktualności
Czwartek, 13 sierpnia 2020 22:00

54. Sabałowe Bajania w Bukowinie Tatrzańskiej rozpoczęte! (zdjęcia)

Paradny przejazd pytacy, górali na koniach, konnych powozów i zaprzęgów przez centrum wsi, rozpoczął tegoroczne 54. Sabałowe Bajania w Bukowinie Tatrzańskiej. Z powodu pandemii odwołano punkt główny imprezy, czyli Sabałową Noc, podczas której rokrocznie pasowani są Zbójnicy i Wiyrchowe Orlice.
Mimo pandemii, organizatorzy zdecydowali się zorganizować imprezę, choć w nieco okrojonym zakresie. Konkursowe zmagania odbywać się będą do soboty w Domu Ludowym, a koncerty i zabawy na scenie plenerowej przed budynkiem. Na terenie imprezy obowiązują maseczki, organizatorzy zachęcają też do dezynfekcji rąk i nakładania jednorazowych rękawiczek.

Parada przez wieś odbyła się jak co roku. Na jej czele jechali pytace na koniach, mali górale na kucykach, dalej górale na koniach i goście w powozach. Na scenie przed domu ludowym obecnych gości witali dyrektor Bukowiańskiego Centrum Kultury Bartłomiej Koszarek, wójt gminy Andrzej Pietrzyk, posłanka Anna Paluch, poseł Edward Siarka, Piotr Gąsienica z Zarządu Głównego Związku Podhalan, życząc wszystkim dobrej, ale i bezpiecznej zabawy.

Program imprezy w dziale "Co, gdzie, kiedy".r/ zdj. Robert Miśkowiec
Reklama
galeria zdjęć
komentarze
Reklama
Reklama
Groteska
Pod naszym patronatem
Partnerzy malopolskaonline.pl