Golemo
Aktualności
Sobota, 23 maja 2020 00:45

54. Festiwal im. Jana Kiepury przeniesiony na przyszły rok

Ze względu na sytuację epidemiczną i wprowadzone zakazy, organizacja 54. Festiwalu im. Jana Kiepury w Krynicy-Zdroju, nie będzie możliwa. Organizatorzy zdecydowali się przenieść wydarzenie na przyszły rok.
Melomani ze względu na sytuację epidemiczną i wprowadzone zakazy nie będą mogli w tym roku liczyć na osiem dni wypełnionych muzyką. – To przykra wiadomość również dla nas – mówi Tadeusz Pszonka, Dyrektor Festiwalu im. Jana Kiepury.

– 54. Festiwal został praktycznie zorganizowany w całości. Mimo wielkich naszych chęci, nie możemy zorganizować festiwalu tego roku i musimy go przenieść na rok 2021. Mamy jednak nadzieję, że państwo przyjedziecie do Krynicy, by być z artystami, z nami i podtrzymywać wspaniałe tradycje, które tak pięknie rozwijały się przez 53 lata – dodaje Tadeusz Pszonka.

Organizatorzy festiwalu chcą umieścić na deptaku telebim, na którym wyświetlane będą archiwalne materiały wideo związane z festiwalem i samym Janem Kiepurą. – Mamy nadzieję, że sytuacja epidemiczna pozwoli nam, choć w ten sposób zrekompensować wszystkim to, że festiwal został przeniesiony – wyjaśnia Julia Dubec-Dudycz, dyrektor Centrum Kultury w Krynicy-Zdroju.

– Smutno nam to przekazać, bo na ten festiwal oczekiwali nie tylko mieszkańcy Krynicy, ale i bardzo szeroka rzesza melomanów, którzy co roku przyjeżdżali na tę wspaniałą ucztę muzyczną. Żeby nie pozostawić Krynicy bez muzyki, postanowiliśmy zaproponować, o ile będzie taka możliwość organizacji z widownią, retransmisje, pokazy audycji muzycznych, koncertów o tematyce związanej z twórczością Jana Kiepury – dodaje Julia Dubec-Dudycz.

Centrum Kultury prowadzi już w tej sprawie rozmowy z Telewizją Polską, która dysponuje takimi materiałami. O tym, czy organizacja tego mini-wydarzenia będzie możliwa na krynickim deptaku, przekonamy się w sierpniu.

źródło: fot. Tomasz Cichocki materialy prasowe festiwalu

Reklama
komentarze
Reklama
Reklama
Hokej UNIA JP
Najczęściej czytane
Reklama
Groteska
Pod naszym patronatem
Partnerzy malopolskaonline.pl