Aktualności
Poniedziałek, 15 sierpnia 2016 09:13

50 lat temu zmarł Jan Kiepura

Dokładnie 50 lat temu 15 sierpnia 1966 roku w Harrison koło Nowego Jorku, po telefonicznej rozmowie ze swoim agentem finansowym zmarł nagle na atak serca.
Co ciekawe, podobnie jak w tym roku wtedy też był to poniedziałek. Dwa dni wcześniej, czyli w sobotę - dzień w którym 50 lat później rozpoczął się w Krynicy Zdroju 50. Festiwal jego imienia Kiepura dał swój ostatni koncert. Z wielkim powodzeniem śpiewał na koncercie dla Polonii w Port Chester.

O 9 rano w kościele Wniebowzięcia NMP w Krynicy zostanie odprawiona msza w intencji Jana Kiepury. W rocznicę jego śmierci oprawę artystyczną ceremonii zapewnią Anna Lasota, Jakub Oczkowski i Krzysztof Dziurbiel.

Wieczorem, o 20.oo w Pijalni Głównej na krynickim deptaku odbędzie się dedykowany rocznicy koncert „Aria dla Krynicy”. Zobaczymy w nim Artura Rucińskiego, Katarzynę Oleś-Blachę, Agnieszkę Rehlis, Tomasza Kuka i Jacka Ozimkowskiego. Śpiewakom towarzyszyć będzie Polska Orkiestra Synfonia Juventus i Chór Polskiego Radia pod dyrekcją Piotra Wajraka.
Koncert poprowadzą Elżbieta Gładysz i Leszek Mikosz

wo/ zdjęcie pochodzi z serwisu www.egminy.euPatronem medialnym 50. Festiwalu im. Jana Kiepury jest portal MalopolskaOnline.pl

Szczegóły i bilety: www.festiwalkiepury.pl

Program dostępny jest też w dziale Co Gdzie Kiedy MalopolskaOnline.pl
Reklama
komentarze
Reklama
Reklama
Najczęściej czytane
Pod naszym patronatem
Partnerzy malopolskaonline.pl