Golemo
Aktualności
Poniedziałek, 20 stycznia 2020 11:25

50 bażantów od starosty

Starosta nowosądecki Marek Kwiatkowski spotkał się wczoraj z myśliwymi z kół łowieckich mających obwody na terenie Powiatu Nowosądeckiego. Brali oni udział w Powiatowym polowaniu na drapieżniki.
Nie zabrakło też przedstawicieli Zarządu Okręgowego Polskiego Związku Łowieckiego w Nowym Sączu i Nadleśnictwa w Nawojowej, Piwnicznej i Starym Sączu.

- Praca myśliwych jest odpowiedzialna – mówił starosta Marek Kwiatkowski. – To przede wszystkim ochrona przyrody i dbanie o zachowanie różnych gatunków dzikich zwierząt. Trzeba umiejętnie dbać o środowisko, aby wszystkie gatunki miały szansę na przeżycie. Dziękuję za tę pracę. Dziękuję również leśnikom za ich codzienne dbanie faunę i florę.

Po zakończeniu polowania przyznano nagrody. Indywidulanie I miejsce zajął Krzysztof Łuczak z Koła Łowieckiego „Orzeł” Grybów, II miejsce – Marcin Rodak z KŁ „Rogacz” z Nowego Sącza, a III – Janusz Szymczyk z KŁ „Jaworzyna” z Muszyny.

Dla najlepszego Koła Łowieckiego, starosta ufundował nagrodę w postaci 50 bażantów, które zasiedlą łowisko na terenie działalności tego koła. Bażanty trafią w tym roku do Koła Łowieckiego „Rogacz” z Nowego Sącza i wzbogaca łowisko. II miejsce w klasyfikacji kół łowieckich zajęło Koło Łowickie „Cis” Nowy Sącz, a III – KŁ „Lis” Korzenna.

(olsz)

Fot. Krzysztof Gryzło
Reklama
galeria zdjęć
komentarze
Reklama
Reklama
Hokej UNIA JP
Najczęściej czytane
Reklama
Groteska
Pod naszym patronatem
Partnerzy malopolskaonline.pl