Aktualności
Poniedziałek, 20 października 2014 10:26

50. Festiwal Piosenki studenckiej dobiegł końca

50. Festiwal Piosenki studenckiej dobiegł końca. Tegoroczną laureatką została Małgorzata Kucharska z Bydgoszczy. Wyniki ogłoszono w sobotę podczas koncertu laureatów w Małopolskim Ogrodzie Sztuki w Krakowie.
Jury w składzie: Jan Poprawa (przewodniczący), Anna Radwan, Anna Serafińska, Krzysztof Ścierański, po przesłuchaniu 40 zespołów i solistów zakwalifikowanych do finału konkursu przez Radę Artystyczną SFP oceniło poziom artystyczny Konkursu jako bardzo wysoki.

Zwyciężczyni konkursu otrzymała nagrodę w wysokości 8000 zł. Drugie miejsce oraz 6000 zł przypadło Justynie Panfilewicz z Łodzi i Anastazji Simińskiej z Kalisza. 4000 zł i trzecie miejsce zdobyła Agnieszka Przekupień z Kościeliska.

Jury 50. Studenckiego Festiwalu Piosenki postanowiło również przyznać wyróżnienia w wysokości 1000 zł, dla ośmiu uczestników. Otrzymali je: Aleksandra Abramczyk ze Skotnik, Zuzanna Jasińska z Torunia, Łukasz Jędrys z Olsztyna, Zespół Katedra z Wrocławia, Katarzyna Łopata z zespołem z Lublina, Danuta Szymańska z Warszawy.
Nagrodę specjalna im. Wojciecha Bellona w wysokości 3000 zł ufundowaną przez Muzeum Polskiej Piosenki w Opolu otrzymał Andrzej Wawrzyniak.

Natomiast honorowym wyróżnieniem za wybitny wkład muzyczny odznaczono: Artura Grudzińskiego, Dominika Kisiela, Mateusza Zubika.

/ab
Reklama
komentarze
Reklama
Reklama
Najczęściej czytane
Reklama
Pod naszym patronatem
Partnerzy malopolskaonline.pl