Golemo
Aktualności
Środa, 18 lutego 2015 14:42

3 mln zł na remonty remiz

Do końca przyszłego tygodnia małopolskie gminy i jednostki OSP mogą starać się o środki na remonty remiz. Maksymalna dotacja to 50 proc. kosztów prac budowlanych, jednak nie więcej niż 50 tys. zł. Dzięki decyzji samorządu województwa małopolskiego w tym roku do podziału jest aż 3 mln zł.
Zakup materiałów budowlanych, a także prace remontowo-budowlane – m.in. na to można zdobyć dotację w ramach popularnego konkursu „Małopolskie Remizy 2015”. Chętne gminy bądź upoważnione przez nie jednostki Ochotniczych Straży Pożarnej mogą składać wnioski o dofinansowanie planowanych modernizacji. Ważne – formularze trzeba złożyć do 27 lutego br. Wykaz potrzebnych dokumentów znajduje się tutaj.

Konkurs „Małopolskie Remizy” jest realizowany przez Województwo Małopolskiego od 2009 r. Warto dodać, że to program unikatowy w skali całego kraju. Dotychczas udało się zmodernizować ponad 600 małopolskich remiz, a przyznane na ten cel dotacje z budżetu województwa opiewają na łączną sumę prawie 21 mln zł. Od 2013 roku konkurs jest realizowany przy współpracy z Wojewódzkim Funduszem Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Krakowie, który współfinansuje prace z zakresu m.in. termomodernizacji, wymiany okien oraz drzwi, czy inwestycji związanych z wykorzystaniem odnawialnych źródeł energii bądź z likwidacją niskiej emisji.

opr.s/

źródło: UMWM

Reklama
komentarze
Reklama
Reklama
Hokej UNIA JP
Najczęściej czytane
Reklama
Groteska
Pod naszym patronatem
Partnerzy malopolskaonline.pl