Golemo
Aktualności
Wtorek, 21 kwietnia 2015 08:29

3 mln zł na remont dróg w powiecie gorlickim

Przebudowa ok. 10 km dróg, remont chodników i przepustów pod jezdnią – wartość wszystkich prac remontowych, które będą prowadzone w powiecie gorlickim to ok 5,7 mln zł. Ponad 3,3 mln sfinansowane zostanie z MRPO 2007-2014. Umowę na realizację prac remontowych przekazał władzom lokalnym wicemarszałek Stanisław Sorys
Pierwsze konkursy w ramach nowego Regionalnego programu Operacyjnego dla Małopolski ruszą już za kilka tygodni.

W siedzibie Starostwa Powiatowego w Gorlicach wicemarszałek Sorys przekazał umowę na dofinansowanie projektu Poprawa infrastruktury drogowej w powiecie gorlickim poprzez przebudowę odcinków powiatowych nr: 1468K, 1475K, 1483K, 1490K, 1498K, 1504K.

– Wartość inwestycji to ponad 5 mln zł, dotacja wyniosła ponad 3 mln zł – mówił wicemarszałek. – Część środków, o których dzisiaj mówimy pochodzi z oszczędności, a część została przesunięta z innych działań. Rezerwy zdecydowaliśmy się przeznaczyć na remonty dróg powiatowych, dlatego, że w kolejnych latach będziemy się skupiać głównie na inwestycjach w ramach systemu dróg TEN-T, tzn. na ważnych korytarzach komunikacyjnych, drogach ekspresowych i międzynarodowych.

Dzięki przekazanej umowie możliwa będzie przebudowa odcinków dróg powiatowych powiatu gorlickiego na terenie czterech gmin: Biecz, Łużna, Ropa, Sękowa, w tym:
• dwóch odcinków drogi powiatowej 1468K w miejscowościach Mszanka i Wola Łużańska (gmina Łużna);
• odcinka drogi powiatowej 1475K w miejscowości Grudna Kępska (gmina Biecz);
• odcinka drogi powiatowej 1483K w miejscowości Libusza (gmina Biecz);
• odcinka drogi powiatowej 1490K w miejscowości Bartne (gmina Sękowa);
• budowy chodnika przy drodze powiatowej 1498K w miejscowości Ropa (gmina Ropa);
• odcinka drogi powiatowej 1504K w miejscowości Ropa (gmina Ropa).

Przeprowadzone zostaną prace budowlane dróg na łącznej długości blisko 10 km oraz chodnika o długości ponad kilometra. Modernizacji poddanych zostanie także 21 przepustów pod jezdnią. Dzięki naprawie nawierzchni i dostosowaniu dróg do najwyższych obowiązujących standardów podróż będzie nie tylko bardziej komfortowa i szybsza, ale także bezpieczniejsza.

źródło: UMWM

Reklama
komentarze
Reklama
Reklama
Kopalnia
Najczęściej czytane
Reklama
Pod naszym patronatem
Partnerzy malopolskaonline.pl