Golemo
Aktualności
Piątek, 3 maja 2019 19:18

3 Maja w Krakowie

W całej Polsce świętowano dziś rocznicę uchwalenia Konstytucji 3 Maja. Także w stolicy Małopolski odbyły się uroczystości patriotyczne, w których wzięli udział przedstawiciele samorządu województwa oraz strony rządowej.
Podczas uroczystych obchodów uczczono kolejną, 228. rocznicę uchwalenia pierwszej w nowożytnej Europie, a drugiej na świecie konstytucji. W obchodach narodowego święta w Krakowie uczestniczyli m.in. marszałek Witold Kozłowski, wicepremierzy Beata Szydło i Jarosław Gowin, wiceprzewodniczący sejmiku Wojciech Grzeszek, a także wojewoda Piotr Ćwik.

W stolicy Małopolski - Krakowie - obchody rozpoczęły się w Katedrze Wawelskiej, gdzie odbyła się uroczysta msza święta, celebrowana przez arcybiskupa Marka Jędraszewskiego. Po jej zakończeniu ze Wzgórza Wawelskiego ruszył pochód, który zatrzymał się na placu Matejki. We wspólnym świętowaniu wziął udział marszałek Witold Kozłowski, który na placu Ojca Adama Studzińskiego złożył kwiaty w imieniu społeczności Małopolski. Wieńce złożono także przy Grobie Nieznanego Żołnierza pod pomnikiem Grunwaldzkim na placu Matejki.


Autor: Biuro Prasowe UMWM
Reklama
komentarze
Reklama
Reklama
Kopalnia
Najczęściej czytane
Reklama
cross
Pod naszym patronatem
Partnerzy malopolskaonline.pl