Aktualności
Niedziela, 14 lipca 2019 10:21

38-latek zatrzymany za kradzież kamieni i żwiru z rzeki

Policjanci z Komisariatu Policji w Bukowinie Tatrzańskiej zatrzymali 38-letniego mieszkańca tej miejscowości, który ukradł 17 metrów sześciennych kamieni i żwiru z rzeki Białka. Za kradzież i spowodowanie szkód w środowisku mężczyzna może trafić do więzienia nawet na 5 lat.
Po informacji, że w Groniu był widziany ciągnik wyładowany kamieniem z Białki, policjanci rozpoczęli poszukiwania kierowcy. Ustalili, że może nim być mieszkaniec Bukowiny Tatrzańskiej. Pod domem 38-latka ujawnili ciągnik z przyczepą, na której było 7 metrów sześciennych kamienia i żwiru z koryta rzeki Białka oraz kolejne 10 metrów sześciennych kamieni już rozładowanych na posesji tego mężczyzny. Policjanci ustalili również miejsce, z którego wybierany był kamień, znaleźli też maszyny do wydobywania kamienia.

Rzeka Białka należy do rzek i potoków górskich, a to oznacza, że zakaz wydobywania kruszywa z jej koryta reguluje także ustawa o ochronie wód. I jest nielegalne. Za przestępstwo to przewidziana jest kara do 5 lat pozbawienia wolności.

oprac. r/ KPP Zakopane
Reklama
komentarze
Reklama
Reklama
Najczęściej czytane
Reklama
Pod naszym patronatem
Partnerzy malopolskaonline.pl