Aktualności
Niedziela, 11 sierpnia 2013 16:58

33. Msza Tischnerowska (zdjęcia)

W Gorcach na polanie Rusnakowej odprawiona została tradycyjna Msza święta Tischnerowska. Zgromadziła prawdziwe tłumy.
Mszę św. celebrowali ks. kapelan Władysław Zązel, ks. kapelan Jan Gacek, ks. Wojciech Mroszczak oraz pochodzący z Sieniawy misjonarz w Argentynie - ks. Olaf.

Sprzyjała nam wspaniała pogoda. Księżą Zązel i Gacek stworzyli znakomitą atmosferę podczas liturgii. Było wrażenie prawdziwej wspólnoty. Nie zabrakło cytatów z ks. Tischnera. Zarówno ks. Zązel jak i ks. Gacek „znają się na Tischnerze”, jak mało kto. Pierwszy był przyjacielem, drugi studentem Księdza Profesora.

Przepięknie, muzycznie Mszę „oprawił” zespół Mali Śwarni, obchodzący w tym roku 30-lecie działalności. Dzieci i młodzież z zespołu bardzo się postarali. Na pewno w dużej mierze dla swojej Twórczyni i Instruktorki, nieodżałowanej śp. Marii Staszel, zmarłej w maju tego roku.

Dopisały delegacje z pocztami sztandarowymi Oddziałów Związku Podhalan. Reprezentowane były również inne organizacje społeczne i kombatanckie.

W imieniu organizatorów - Związku Podhalan w Nowym Targu, wszystkim którzy pomogli w organizacji Mszy Świętej serdecznie podziękował prezes Oddziału Wojciech Groń. Zakończył słowami „do zobaczenia za rok”. Trzymajmy się tego, naprawdę warto!

Związek Podhalan o/Nowy Targ
Reklama
galeria zdjęć
komentarze
Reklama
Reklama
Najczęściej czytane
Reklama
Pod naszym patronatem
Partnerzy malopolskaonline.pl