Kopalnia
Aktualności
Środa, 8 stycznia 2020 16:35

28. Finał WOŚP 2020 w Krakowie

Jednoczymy Kraków dla dzieciaków! – pod takim hasłem przebiegać będzie 28. Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w Krakowie, zaś w całej Polsce będziemy łapać „Wiatr w żagle”. W niedzielę, 12 stycznia zapraszamy na ul. Powiśle 11, gdzie powstanie scena koncertowa. Do nowej lokalizacji przejdziemy korowodem z Rynku Głównego, a o godz. 20.00 wyślemy z placu pod Wawelem „światełko do nieba”. Kraków gra do końca świata i o jeden dzień dłużej!
Ponad dwa tysiące kwestujących wolontariuszy oraz kilkuset kolejnych ochotników skupionych w ośmiu niezależnie działających sztabach WOŚP w Krakowie. Kilkadziesiąt wydarzeń odbywających się na terenie miasta przez cały weekend. Około 300 puszek stacjonarnych, które już teraz gromadzą datki w firmach, instytucjach, sklepach oraz punktach usługowych. Do tego kilkaset aukcji, które trwają od miesiąca i zakończą się w połowie lutego. Dochód z tegorocznej zbiórki zostanie przeznaczony na zakup najnowocześniejszych urządzeń do ratowania życia i zdrowia dzieci potrzebujących różnego rodzaju operacji.


Wszystkich krakowian zapraszamy na pochód, który symbolicznie przeniesie „serce” finałowych wydarzeń z Rynku Głównego na Powiśle. Do Wielkiego Pochodu Świątecznej Pomocy może dołączyć każdy! Zjednoczeni ponad podziałami radośnie „przepłyną” ten krótki odcinek przy akompaniamencie orkiestr dętych. Zbiórkę zaplanowano na godz. 14.30, przemarsz rozpocznie się o 15.00.

Na Powiślu zapraszamy do odwiedzenia małego orkiestrowego miasteczka, gdzie tradycyjnie będzie można się nauczyć udzielania pierwszej pomocy w namiocie programu „Ratujemy i Uczymy Ratować”. Na stoisku obok będzie można zaopatrzyć się we wszelkiego rodzaju gadżety finałowe – zarówno te pochodzące z SiemaShopu, jak i przygotowane specjalnie na krakowski finał. Oprócz tego zachęcamy wszystkich do rejestracji w bazie dawców szpiku w namiocie Fundacji DKMS oraz wzięcia udziału w akcji krwiodawstwa. Wszystkim aktywnościom towarzyszyć będzie muzyka – od godz. 16.00 umilą nam czas tacy wykonawcy, jak Tabu, SKA Petarda, Prawda, Marysia Starosta i Nocny Kochanek.

Największe wydarzenia 28. Finału WOŚP w Krakowie:

Wielki Pochód Świątecznej Pomocy – symboliczna „przeprowadzka” z Rynku Głównego na Powiśle,
koncert na Powiślu,
MotoOrkiestra przed Centrum Handlowym M1,
Bieg Wielkich Serc na Bulwarach Wiślanych,
impreza w Centrum Handlowym Serenada (w sobotę, 11 stycznia),
wielkie zwiedzanie Krakowa.

źródło: fot. Tomasz Cichocki materialy prasowe Urzedu Miasta Krakowa

Reklama
galeria zdjęć
komentarze
Reklama
Reklama
Kopalnia
Najczęściej czytane
Pod naszym patronatem
Partnerzy malopolskaonline.pl