Golemo
Aktualności
Środa, 10 maja 2017 11:42

26 automatów MKA w pociągach Kolei Małopolskich

To najnowocześniejsze w Polsce mobilne automaty biletowe. Od tego miesiąca podróżni mogą z nich korzystać w pociągach Kolei Małopolskich. Wśród przydatnych funkcji jest m.in. skan kodu QR, dzięki któremu można w kilka sekund kupić bilet.
W każdym z 13 małopolskich Impulsów zamontowano po dwa mobilne biletomaty MKA. To najnowocześniejsze urządzenia tego typu dostępne w pociągach i komunikacji miejskiej w całej Polsce. Automaty posiadają wszystkie funkcje dobrze znane użytkownikom stacjonarnych wersji automatów MKA, dołożono także dodatkowe, które zdecydowanie ułatwią i przyspieszą zakup biletów.

Całkowitą nowością jest możliwość ekspresowego zakupu biletu poprzez zeskanowanie kodu QR z już posiadanego, nieważnego biletu kolejowego oraz możliwość zakupu biletu "na ten pociąg". Dzięki tej funkcji stacja początkowa wyczytuje się automatycznie, stację końcową wybieramy natomiast sami. Istnieje także możliwość kupna "biletu na ten pociąg z przesiadkami", wtedy stację końcową wybieramy spośród dostępnych na trasach SKA. W nowych automatach MKA za bilety można zapłacić zarówno gotówką jak i kartą płatniczą. Dostępna jest także forma zbliżeniowego uregulowania należności za bilet.

W wersjach mobilnych biletomatów tak samo jak w stacjonarnych możemy także kupić bilety papierowe na wyznaczoną trasę oraz bilety okresowe – zarówno kolejowe jak i bilety komunikacji miejskiej w Krakowie i Tarnowie. Urządzenia dają także możliwości rezerwacji miejsc parkingowych oraz przeniesienia biletów zakupionych przez portal na kartę MKA.

źródło: UMWM

Reklama
komentarze
Reklama
Reklama
Najczęściej czytane
Pod naszym patronatem
Partnerzy malopolskaonline.pl