Golemo
Aktualności
Sobota, 28 czerwca 2014 10:18

2,5 tony tytoniu w nielegalnej fabryce (film)

Prawie 2,5 tony tytoniu znaleźli w zlikwidowanej nielegalnej wytwórni krajanki tytoniowej funkcjonariusze Straży Granicznej podczas działań przeprowadzonych wspólnie z Policją i Służbą Celną. Wartość ujawnionego towaru szacuje się na 1 125 000 złotych. Zatrzymano pięciu mężczyzn – obywateli Polski.
Wytwórnia znajdowała się na terenie prywatnej ale niezamieszkałej posesji, oddalonej kilkaset metrów od budynków mieszkalnych, w miejscowości Siedlec (pow. częstochowski). Funkcjonariusze Śląsko-Małopolskiego Oddziału Straży Granicznej, wspólnie z funkcjonariuszami z Komendy Miejskiej Policji w Częstochowie oraz Śląskiej Służby Celnej przeszukali pomieszczenia gospodarcze, gdzie ujawnili kompletną linię technologiczną do produkcji krajanki tytoniowej oraz wyroby akcyzowe w postaci suszu i krajanki. Gdyby towar trafił na rynek Skarb Państwa straciłby ponad 1 140 000 z tytułu uszczuplenia podatku akcyzowego. Na miejscu zatrzymano trzech obywateli Polski.

W Częstochowie zatrzymano kolejnych dwóch Polaków, u których znaleziono kolejne 50 kg nielegalnych wyrobów tytoniowych. Wszystkim zatrzymanym mężczyznom grozi kara pozbawienia wolności do lat trzech oraz wysokie grzywny.

Dalsze czynności prowadzi Prokuratura Rejonowa w Częstochowie. W ramach śledztwa będą wyjaśniane wszelkie okoliczności tego zdarzenia. Niewykluczone że zostaną postawione kolejne zarzuty osobom, które współdziałały z zatrzymanymi, w tym – odbiorcom krajanki tytoniowej.opr. s/ mateiał filmowy i zdj. Śląsko-Małopolski OSG

Reklama
komentarze
Reklama
Reklama
Groteska
Pod naszym patronatem
Partnerzy malopolskaonline.pl