Aktualności
Poniedziałek, 14 września 2020 09:51

24. Jazz Camping Kalatówki

W dniach 28 września - 4 października w Zakopanem odbędzie się kolejna edycja Jazz Camping Kalatówki. W tym roku, z uwagi na pandemię, organizatorzy zapraszają na kameralne, znacznie skromniejsze wydarzenie muzyczne.
- W tym roku chcemy zaprosić Państwa na siedem jazzowym wieczorów w formie jam session na których wystąpią stali bywalcy Jazz Campingów - czytamy w zaproszeniu na wydarzenie. - Poza dyrektorem Artystycznym Jazz Campingu – Zbigniewem Namysłowskim , niekwestionowaną legendą światowego jazzu, spotkamy się również ze znakomitym trębaczem - Robertem Majewskim, doskonałym pianistą młodego pokolenia - Tomkiem Sołtysem , wirtuozem kontrabasu i genialnym lutnikiem, Marianem Pawlikiem, z gitarzystą jazzowym - Konradem Zemlerem, a także z saksofonistami - Borysem Janczarskim, Tomaszem Pruchnickim.

Swój udział potwierdzili także Jerzy Bartz - legendarny bębniarz i wychowawca wielu pokoleń perkusistów, Jacek Namysłowski- puzonista, który jeszcze jako nastolatek debiutował na Kalatówkach, Jacek Kochan i Przemek Jarosz (bębny), Michał Kapczuk (kontrabas) oraz Maria i Marcin Rumińscy muzycy folkowi z grupy Shannon.

Dobór artystów gwarantuje muzyczne przeżycia na najwyższym poziomie mimo , że w tym roku rezygnujemy z cieszącego się popularnością wspólnego grania jazzmanów z muzykami góralskimi oraz z finałowego koncertu galowego.

Dopełnieniem występów muzycznych będą projekcje archiwalnych nagrań z poprzednich lat, które pozwolą nam wrócić pamięcią do tamtych chwil i dać nadzieję na pełny powrót do normalności w kolejnych latach.

Materiały prasowe, oprac. r/
Reklama
komentarze
Reklama
Reklama
Kopalnia
Najczęściej czytane
Reklama
Pod naszym patronatem
Partnerzy malopolskaonline.pl