Toyota Yaris
Aktualności
Czwartek, 13 grudnia 2018 14:10

16 grudnia -Wigilia dla bezdomnych i ubogich na Rynku Głównym

W niedzielę, 16 grudnia, o godz. 11.00 na Rynku Głównym, osoby bezdomne i ubogie spotkają się przy największym w Polsce wigilijnym stole. Potrzebujący otrzymają ciepłe posiłki, paczki świąteczne oraz możliwość skorzystania z pomocy medycznej w specjalnie przygotowanym szpitalu polowym. Patronat honorowy nad wydarzeniem objął prezydent Krakowa Jacek Majchrowski.
Od ponad 30 lat znany restaurator Jan Kościuszko zaprasza do wigilijnego stołu tych, dla których świąteczny czas jest szczególnie trudny. Dla wielu osób bezdomnych, potrzebujących czy samotnych, to jedyny dzień w roku, kiedy mogą poczuć wsparcie i akceptację, doświadczyć bezinteresownej życzliwości.

Wzorem ubiegłych lat podczas Wigilii na Rynku Głównym stanie szpital polowy, gdzie osoby potrzebujące będą mogły skorzystać z pomocy medycznej i wykonać podstawowe badania, np. EKG, USG czy echokardiografię. Nad zdrowiem uczestników czuwać będą lekarze i wolontariusze z Centrum Dobroczynności im. prof. Teresy Adamek-Guzik, Związku Kawalerów Maltańskich oraz Klubu Absolwentów Collegium Medicum Uniwersytetu Jagiellońskiego. O bezpieczeństwo uczestników zadbają strażacy Szkoły Aspirantów Państwowej Straży Pożarnej w Krakowie.

Warto także dodać, że w tym roku Wigilii Jana Kościuszki towarzyszy akcja charytatywna „Podaruj ciepło - akcja Rękawiczka”, którą zainicjowali krakowscy licealiści z V Liceum Ogólnokształcącego im. A. Witkowskiego. Celem przedsięwzięcia jest zebranie jak największej ilości rękawiczek damskich i męskich, które zostaną rozdane potrzebującym.

Uczestnicy Wigilii poza ciepłymi posiłkami, otrzymują także świąteczne paczki. Chętnych na nie z roku na rok przybywa. Dlatego, 16 grudnia, podczas trwania wydarzenia prowadzona będzie zbiórka żywności o przedłużonym terminie ważności. Konserwy, makarony, słodycze i inne produkty spożywcze w trwałych opakowaniach trafią do przygotowywanych paczek i zostaną bezpośrednio przekazane osobom potrzebującym.

Zachęcamy krakowian do wsparcia tej inicjatywy. Sprawmy, by wszyscy uczestnicy Wigilii otrzymali pomoc, na którą czekają

źródło: Fot. Tomasz Cichocki i materialy prasowe organizatorów

Reklama
galeria zdjęć
komentarze
Reklama
Reklama
Kopalnia
Najczęściej czytane
Reklama
Toyota Yaris
Pod naszym patronatem
Partnerzy malopolskaonline.pl