Rozmaitości
Dodano: Sobota, 17 lutego 2018 19:37

Drużyna z Grybowa po raz trzeci na podium

10 drużyn rozegrało dzisiaj III Noworoczny Turniej Samorządowy w Halowej Piłce Nożnej Mężczyzn. Impreza odbyła się w Hali Widowiskowo-Sportowej w Piwnicznej-Zdroju. Patronat nad imprezą objął starosta nowosądecki Marek Pławiak, a organizatorem wydarzenia była Komisja Turystyki i Sportu Rady Powiatu Nowosądeckiego na czele z radnym Stanisławem Sułkowskim.

Dodano: Piątek, 16 lutego 2018 20:20

Młodzież z Szaflar na muzycznych warsztatach gospel (zdjęcia i film)

Trzydniowe warsztaty odbyłiy się Sieprawiu, a prowadzili je: międzynarodowy instruktor śpiewu Colin Vassell i wokalista Colin Williams z Wielkiej Brytanii. Naukę gry na djembe (afrykański instrument perkusyjny) prowadził Marcel Zambrzycki. Gospel to rodzaj muzyki chrześcijańskiej pochodzącej z USA, w której dominuje śpiew.

Dodano: Piątek, 16 lutego 2018 18:20

Akcja „Jałmużna Wielkopostna” w archidiecezji krakowskiej

Ponad 16 tysięcy skarbonek Jałmużny Wielkopostnej trafiło już do parafii i szkół archidiecezji krakowskiej. To część z ponad 650 tysięcy skarbonek rozprowadzanych przez Caritas, Diakonię i Eleos w całym kraju.

Dodano: Piątek, 16 lutego 2018 15:41

Wojciech Gąsienica-Walczak odznaczony medalem Gloria Artis

Kowal artysta z Zakopanego otrzymał brązowy medal „Zasłużony Kulturze Gloria Artis”. Wręczenie medalu odbyło się podczas czwartkowej sesji Rady Powiatu Tatrzańskiego.

Dodano: Piątek, 16 lutego 2018 14:44

Wypadek w słowackich Tatrach. Polak w szpitalu

Wczoraj po słowackiej stronie Tatr doszło do wypadku. Na wspinających się przez lodospad Uhoľné prázdniny w Dolinie Małej Zimnej Wody troje Polaków - zeszła lawina.

Dodano: Piątek, 16 lutego 2018 11:17

Niechlubny symbol znika z krajobrazu miasta

Niegdyś najnowocześniejszy i najbardziej ekskluzywny budynek w mieście i okolicach, od lat straszy swym zaniedbanym wyglądem. Do końca kwietnia były hotel „Glob” w Oświęcimiu zostanie wyburzony.

Dodano: Czwartek, 15 lutego 2018 22:03

Fashion Day Zakopane (zdjęcia)

ZAKOPANE. Za nami pierwsza część pokazów Fashion Day Zakopane. Przed publicznością zgromadzoną w Centrum Kongresowym "Gerlach" w Nosalowy Dwór Resort& SPA zaprezentowało się sześciu projektantów.

Dodano: Czwartek, 15 lutego 2018 09:10

4. Charytatywny Turniej Hokejowy dla skautów i harcerzy

Zbliża się już 4. edycja Charytatywnego Turnieju Hokejowego dla skautów i harcerzy. W tym roku odbędzie się on w dniach 24-25 lutego w Białce Tatrzańskiej.

Dodano: Środa, 14 lutego 2018 21:48

Weekend pełen muzyki - IRA i Czerwone Gitary w Krynicy


Nietypowo, bo w sobotę i niedzielę, odbyły się kolejne koncerty cyklu Krynica Źródłem Kultury. Gwiazdą pierwszego wieczoru była IRA, a kolejnego dnia zagrała legenda polskiej piosenki - zespół Czerwone Gitary.


Dodano: Środa, 14 lutego 2018 20:54

Zamek znad Soły na solidnych podstawach

Od kilku tygodniu na wzgórzu zamkowym w Oświęcimiu prowadzone są prace zabezpieczające skarpę przed osuwaniem.

Dodano: Środa, 14 lutego 2018 20:39

„Kocham Nową Hutę IV” - 10 000 kalendarzy na Walentynki

W samo południe Nowohucianie i mieszkańcy Krakowa oraz inni goście wzięli udział w akcji „Kocham Nową Hutę IV” - 10 000 bezpłatnych kalendarzy na Walentynki.

Dodano: Środa, 14 lutego 2018 20:33

“Masara" Mariusa Ivaśkeviciusa w Narodowym Teatrze Starym reżyseruje Stanisław Mojsiejew

Na Dużej Scenie Narodowego Teatru Starego odbędzie się pierwsza duża premiera - “Masara" Mariusa Ivaškeviciusa, reżyseruje Stanisław Mojsiejew- ukraiński reżyser. Dzisiaj 14 lutego odbyła się próba medialna i pokazano fragment tego przedstawienia,

Dodano: Środa, 14 lutego 2018 17:30

Ostatnie dni wystawy „Alchemik Sędziwój” w Domu Jana Matejki

Kto zna przygody Kacpra Ryxa, słyszał też na pewno o królu alchemików. To właśnie on, Michał Sędziwój, znany w całej barokowej Europie autor domniemanej przemiany zwykłego metalu w złoto, jest bohaterem obrazu Jana Matejki „Alchemik Sędziwój”. Malowidło można oglądać w Domu Jana Matejki, oddziale Muzeum Narodowego w Krakowie przy ul. Floriańskiej 41 do niedzieli 18 lutego. Potem alchemik wraca do właścicieli - Muzeum Sztuki w Łodzi.

Dodano: Środa, 14 lutego 2018 13:11

Symphonica - widowiskwy koncert w kinie Sokół (zdjęcia)

ZAKOPANE. Wspaniałe rockowe brzmienia i klasyczne aranżacje – takie połączenie zaproponowali widzom organizatorzy widowiska pt. Symphonica, w ramach projektu Kocham Zakopane.

Dodano: Wtorek, 13 lutego 2018 20:43

"Ta nagroda starosty bardzo nam pomoże"

Starosta nowosądecki wręczył dzisiaj nagrodę finansową dla Warsztatów Terapii Zajęciowej w Korzennej doceniając zasługi w krzewieniu i upowszechnianiu kultury wśród osób niepełnosprawnych.

Strona 1 z 422« pierwsza | ‹ poprzednia | 1 2 3 4 5 ... | następna › | ostatnia »
Reklama
Reklama
Najczęściej czytane
Reklama
Pod naszym patronatem
Dołącz do nas!
Reklama
Partnerzy malopolskaonline.pl