Aktualności
Dodano: Sobota, 17 lutego 2018 18:10

Oszustwo na pracownika socjalnego

Wizyta fałszywych pracowników opieki społecznej u starszego małżeństwa zakończyła się stratami w wysokości kilku tysięcy złotych. Pod pretekstem udzielenia pomocy, oszuści weszli do mieszkania i wykorzystując chorobę oraz nieuwagę domowników wynieśli oszczędności 80-latków. Sądeccy policjanci ostrzegają przed różnymi metodami oszustów i przypominają seniorom, jak należy się zachować gdy ktoś obcy próbuje wejść do ich mieszkania.

Dodano: Sobota, 17 lutego 2018 15:45

Kamil Stoch Mistrzem Olimpijskim

Kamil Stoch, skoczek narciarski z Zębu, zdobył złoty medal w konkursie olimpijskim na dużej skoczni w Pjongczang.

Dodano: Sobota, 17 lutego 2018 14:32

Kolegów pomylił z policjantami, którym zakomunikował, że ma „prochy”


NOWY SĄCZ. W sobotę przed północą gdy policyjni wywiadowcy patrolowali ulicę Podmłynie, jakiś mężczyzna zaczął zatrzymywać pojazd, którym jechali. Był to nieoznakowany radiowóz, a funkcjonariusze z uwagi na rodzaj pełnionej służby byli w cywilnych ubraniach. Jak się okazało 25-latek pomylił ich samochód z pojazdem kolegów, z którymi był w tym miejscu umówiony i na wstępie poinformował, że ma przy sobie „prochy”.

Dodano: Sobota, 17 lutego 2018 09:23

Kolejne opóźnienie w wyborze wykonawcy nowej zakopianki do Nowego Targu

O dwa tygodnie, na 2 marca, Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad w Krakowie przesunęła termin składania ofert na budowę nowej zakopianki z Rdzawki do Nowego Targu. To już czwarty raz, gdy oddala się w czasie wybór wykonawcy tej ważnej dla Podhala inwestycji.

Dodano: Piątek, 16 lutego 2018 19:50

Posiedzenie Wojewódzkiego Zespołu Interdyscyplinarnego do spraw bezpieczeństwa imprez masowych

- Rozpoczęły się rozgrywki ligowe w piłce nożnej. Dlatego po raz kolejny zwołałem posiedzenie Wojewódzkiego Zespołu Interdyscyplinarnego do spraw Bezpieczeństwa Imprez Masowych, którego celem jest bieżące omawianie sytuacji na meczach – mówił wojewoda małopolski Piotr Ćwik podczas kolejnego posiedzenia Zespołu, które odbyło się w Małopolskim Urzędzie Wojewódzkim w Krakowie.

Dodano: Piątek, 16 lutego 2018 16:22

Krzyż Komandorski Orderu Odrodzenia Polski za ratowanie żydów podczas II wojny światowej dla Józefa Gawrona

Zgodnie z postanowieniem Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej – za bohaterską postawę i niezwykłą odwagę wykazaną w ratowaniu życia Żydom podczas II wojny światowej, za wybitne zasługi w obronie godności, człowieczeństwa i praw ludzkich – Panu Józefowi Jaroszowi został nadany Krzyż Komandorski Orderu Odrodzenia Polski.

Dodano: Piątek, 16 lutego 2018 14:12

Nielegalne papierosy i alkohol

Tylko wczoraj funkcjonariusze SG z Krakowa-Balic i Kielc ujawnili towary akcyzowe, które jeśli zostałyby wprowadzone na rynek, uszczupliłyby skarb państwa na ponad 65 tys. zł.

Dodano: Piątek, 16 lutego 2018 09:20

W Parku Jordana stanęła siedmiometrowa wieża antysmogowa (zdjęcia)

KRAKÓW. W Parku Jordana stanęła wieża antysmogowa, która ma siedem metrów wysokości i w uproszczeniu jest wielkim jonizatorem powietrza. To nie tylko największy oczyszczacz powietrza na świecie. Instalacja ma także inspirować do wspólnych działań na rzecz uwolnienia miasta od smogu.

Dodano: Piątek, 16 lutego 2018 08:38

Będzie przebudowa schroniska dla zwierząt przy ul. Rybnek w Krakowie

Zarząd Inwestycji Miejskich w Krakowie ogłosił przetarg na przebudowę krakowskiego schroniska dla zwierząt. Dzięki realizacji zadania, w ciągu kilku lat znacznie poprawią się warunki bytowe dla psów i kotów czekających przy ul. Rybnej 3 na nowych właścicieli.

Dodano: Piątek, 16 lutego 2018 08:34

Samochód śmiertelnie potrącił pieszą

W Rzeszotarach niedaleko Krakowa doszło do śmiertelnego wypadku. Samochód potrącił pieszą, która mimo akcji ratowniczej zmarła na miejscu.

Dodano: Czwartek, 15 lutego 2018 21:00

To szansa by zagrać z Santaną!

Wystartował konkurs Life on Stage. Jego zwycięzca zagra na głównej scenie Tauron Life Festival Oświęcim przed m.in. Carlosem Santaną.

Dodano: Czwartek, 15 lutego 2018 20:32

Ponad 500 „polskich obozów śmierci”

Od 2016 roku ponad pół tysiąca razy użyto nieprawdziwych sformułowań na temat Auschwitz i obozów śmierci, które rzecz jasna były i są niemieckie. O sprawie informuje krakowska prokuratura.


Dodano: Czwartek, 15 lutego 2018 20:32

Pogrzeb Mieczysława Święcickiego i Msza w Kościele Mariackim

KRAKÓW. Dziś odbył się pogrzeb aktora i piosenkarza Mieczysława Święcickiego. Artysta Piwnicy pod Baranami spoczął na cmentarzu Rakowickim w Alei Zasłużonych, tuż obok Marka Grechuty.

Dodano: Czwartek, 15 lutego 2018 14:58

Jak będzie wyglądać Małopolskie Centrum Nauki w Krakowie?

W sobotę, 17 lutego, zostanie rozstrzygnięty konkurs na projekt architektoniczny Małopolskiego Centrum Nauki – jedynego takiego miejsca w południowej Polsce. Do drugiego etapu zakwalifikowano tylko 5 najlepszych prac, na których oprócz koncepcji budynku, zaproponowano też zagospodarowanie jego najbliższego otoczenia. W sumie nadesłano blisko pół setki prac.

Dodano: Czwartek, 15 lutego 2018 14:12

Zarząd Inwestycji Miejskich w Krakowie ogłosił przetarg na przebudowę krakowskiego schroniska dla zwierząt

Dzięki realizacji zadania, w ciągu kilku lat znacznie poprawią się warunki bytowe dla psów i kotów czekających przy ul. Rybnej 3 na nowych właścicieli.

Strona 1 z 739« pierwsza | ‹ poprzednia | 1 2 3 4 5 ... | następna › | ostatnia »
Reklama
Reklama
Najczęściej czytane
Reklama
Pod naszym patronatem
Dołącz do nas!
Reklama
Partnerzy malopolskaonline.pl