Aktualności

Obie akcje ratunkowe w rejonie Babiej Góra zakończyły się szczęśliwie (zdjęcia)

Niedziela, 22 stycznia 2012 18:37 ~ Sabina Palka

Około północy zakończyły się akcje ratunkowe w Beskidach. Na Babiej Górze zgubiło się kilkanaście osób. Naczelnik grupy beskidzkiej GOPR Jerzy Siołak powiedział PAP, że w poważnym stanie jest małżeństwo w wieku około 40 lat.


Gdy ich znaleziono byli skrajnie zmęczeni i bardzo wyziębiona. Nie byli już w stanie iść o własnych siłach. Ratownicy zwieźli ich na przełęcz Krowiarki, a stamtąd karetkami do szpitala w Suchej Beskidzkiej.

Ratownicy GOPR spotkali biwakujących turystów na Babiej Górze. Turyści uparli się zostać w górach na noc, zapewniając, że poradzą sobie w drodze powrotnej. Jednak po kilku godzinach wezwali GOPR-owców na pomoc. Wszyscy są już bezpieczni w schronisku na Markowych Szczawinach.

Warunki turystyczne w Beskidach są bardzo trudne. Widoczność ograniczona jest do kilkuset metrów. W partiach szczytowych leży około 2 metrów świeżego śniegu, wieje silny wiatr.
s/

Zdj. Łukasz Sowiński.

Reklama

Galeria zdjęć

Dodaj komentarz

nie będzie publikowany
dodaj komentarzanuluj

Regulamin

Komentarze są prywatnymi opiniami czytelników portalu. Malopolskaonline.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Malopolskaonline.pl zastrzega sobie prawo do nie publikowania komentarzy, w szczególności zawierających wulgaryzmy, wzywających do zachowań niezgodnych z prawem, obrażających osoby publiczne i prywatne, obrażających inne narodowości, rasy, religie itd.
Usuwane będą też komentarze nie dotyczące danego tematu, bezpośrednio atakujące interlokutorów, zawierające reklamy lub linki do innych stron www, zawierające dane osobowe, teleadresowe i adresy e-mail oraz zawierające uwagi skierowane do redakcji Malopolskaonline.pl (dziękujemy za Państwa opinie i uwagi, ale oczekujemy na nie pod adresem redakcja@malopolskaonline.pl).

Partnerzy malopolskaonline.pl